11 українських фільмів отримали €523 000 на Каннському фестивалі /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

11 українських фільмів отримали €523 000 на Каннському фестивалі

Getty Images

На Каннському кінофестивалі 11 українських проєктів отримали €523 000 на розвиток і завершення виробництва. Кошти виділив Фонд європейської солідарності для українських фільмів.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Гроші на розвиток отримали шість українських проєктів. Special Treat Антоніо Лукіча отримав €50 000, а «До перемоги!» Валентина Васяновича – €49 950. На фільм «Нечиста сила» Романа Любого виділили €42 200.
  • По €25 000 виділили фільмам «Зола, що осідає шарами на поверхні» Зої Лактіонової, «Не повна картина» Марини Степанської та «Тіні режисерки» Поліни Кельм. 
  • Ще п’ять підтриманих у Каннах українських проєктів перебувають на стадії завершення. Найбільші кошти отримали фільми «Редакція» Романа Бондарчука – €75 000, Nice ladies Марії Пономарьової – €66 310 та «Поема для маленьких людей» Івана Сауткіна – €66 040.
  • Також серед тих, хто отримав гроші на завершення фільмів, проєкти «Картина на запам’ять» від Ольги Черних, що отримала €58 500 та «Глядєлов» Оксани Кравцової із €40 000.

Контекст

Фонд європейської солідарності для українських фільмів – це ініціатива, яку в травні 2022 року у Каннах запустили члени Асоціації директорів європейських кіноагентств (EFAD). Спеціальна програма підтримки українських кінематографістів скерована на допомогу в завершенні виробництва фільмів, розробці нових проєктів, а також сприянні розвитку копродукції. 

Стартовий бюджет ініціативи становить €1 000 000. В межах ініціативи відбудеться ще один відбірковий тур для українських проєктів. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні