Представники адміністрації Трампа почали попереджати інші країни, що поставки американської зброї в Україну можуть бути перервані у найближчі місяці через пріоритетне використання озброєнь для війни в Ірані. Про це 27 березня пише Politico з посиланням на джерела.
Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4
Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.
Деталі
- Державний департамент повідомив союзників, що поставки боєприпасів, особливо перехоплювачів системи протиповітряної оборони Patriot, можуть зазнати перебоїв.
- Держсекретар Марко Рубіо планував обговорити це з союзниками на зустрічі міністрів закордонних справ G7 біля Парижа 27 березня пише видання.
- Попередження виникло на тлі побоювань у Європі та Азії, що США можуть перенаправити вже закуплену союзниками зброю для поповнення власних запасів. Це ставить під загрозу важливу програму для України, за якою союзники купують озброєння для Києва.
- Принаймні деякі союзники «отримали запевнення» від США, що поставки в рамках ініціативи Prioritized Ukraine Requirements List (PURL) не були перенаправлені, зазначив один із європейських чиновників Politico. «Це, звісно, нічого не каже про майбутнє».
- Речник міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що Рубіо не повідомляв його про можливі перебої з поставками PURL під час двосторонньої зустрічі на полях G7 у п’ятницю, але відмовився надавати додаткові деталі.
- Прессекретар НАТО Алісон Гарт наголосила, що нічого не змінилось. «Все, за що союзники та партнери НАТО заплатили через PURL, вже доставлено або продовжує надходити в Україну», – сказала вона.
- Будь-які зміни в ініціативі, яку обговорювали Трамп і Рютте у Білому домі минулого літа, зустріли б серйозну реакцію.
- Перенаправлення поставок PURL до Перської затоки було б «неприйнятним», зазначив один дипломат НАТО. Вплив «залежав би від затримки» для кожного типу обладнання, проте наслідки можуть бути «серйозними», додав співрозмовник.
Контекст
Система Patriot залишається ключовим елементом західної протиповітряної оборони України протягом усіх чотирьох років війни. Українські розрахунки використовували її навіть для перехоплення російських гіперзвукових ракет на фазі зниження.
За словами міністра оборони Михайла Федорова, PAC-3 допомагає Україні збивати російські балістичні ракети, проте країна стикається з критичною нестачею цих боєприпасів.
Президент Володимир Зеленський 2 березня заявив, що наразі немає загроз для постачання американських ракет до української ППО через загострення на Близькому Сході. Водночас він визнав: «Тривалість бойових дій впливатиме на кількість ракет, доступних для нас».
Як ситуація на Близькому Сході може позначитися на конкуренції за перехоплювачі PAC-3 на світовому ринку? І як це відіб’ється на спроможності України знищувати російські балістичні цілі? На ці питання Forbes Ukraine шукали відповіді у аналітиків Defense Express, Delphi Global та ISW.