Категорія
Новини
Дата

Австралія першою у світі ухвалила закон про плату місцевим ЗМІ за контент

Парламент Австралії ухвалив новий закон, який зобов’язує техгігантів, таких як Facebook і Google, платити місцевим ЗМІ за контент. Це перший у світі крок, спрямований на захист незалежної журналістики, пише CNBC.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Документом передбачено, що компанії Big Tech мають домовлятися з місцевими видавцями та мовниками про суму плати за контент, який з'являється на їхніх платформах.
  • Якщо уряд вирішить, що плати за контент видавництвам недостатньо, то рішення щодо суми прийматиме призначений урядом арбітр.
  • У цьому випадку буде відведено не менше місяця на прийняття прямих домовленостей між суб'єктами, і тільки після цього вживатимуть примусові заходи.
  • Закон прийняли з поправками, які внесли через конфлікт із Facebook. Вони передбачають двомісячний період на укладення угод між компаніями і видавцями.
  • Також за техкомпаніями буде збережено право вирішувати, чи з'являтимуться новини на їхніх платформах.
  • Facebook пообіцяла витратити $1 млрд за три роки на підтримку видавців після конфлікту з владою Австралії.

Контекст

Розробку законопроєкту Австралія завершила на початку грудня 2020 року. Однак він викликав супротив у техгігантів. Зокрема, Facebook 18 лютого 2021 року заборонила публікувати новини на своїх сервісах в Австралії. Місцеві користувачі не могли переглядати чи ділитися новинами, розміщеними в стрічці цієї соцмережі, тоді як міжнародні користувачі не мали доступу до австралійських новин. Окрім того, під блокування потрапили урядові сторінки охорони здоров'я та надзвичайних ситуацій у Facebook.

Згодом уряд Австралії погодився внести зміни до законопроєкту. Тому Facebook відновила можливості публікувати або переглядати новини на своїх сервісах у країні.

Google також погрожувала заблокувати свою пошукову систему в Австралії. Однак вона домовилася про угоди з місцевими медіакомпаніями, у тому числі Nine Entertainment, Seven West Media та News Corporation.

Услід за Австралією змусити великі технологічні компанії, такі як Google і Facebook, платити за новини видавцям планують депутати Європейського парламенту.

До цього часу більшість країн залишалися осторонь цього питання. Рекламодавці перенаправляли свої витрати на вебсайти соціальних мереж і пошукові системи, що позбавляло видавничі редакції основних джерел доходу й призводило до масового зупинення й втрати робочих місць.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні