Додаткові 12,5 трлн грн видатків. Депутати подали понад 1600 правок до бюджету на наступний рік /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Додаткові 12,5 трлн грн видатків. Депутати подали понад 1600 правок до бюджету на наступний рік

Getty Images

До державного бюджету 2024 року подано 1620 поправок на загальну додаткову суму 12,5 трлн грн, повідомила голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа. Уряд ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік з власними доходами загального фонду бюджету у понад 1,5 трлн грн та видатками загального фонду у 3,1 трлн грн 14 вересня.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Для порівняння, у 2022 році депутати подали до державного бюджету-2023 1270 пропозицій на загальну суму 3,7 трлн грн.
  • «Врахувати всі ці бажання народних депутатів неможливо, тому що реалістично внутрішні ресурси (усі можливі надходження), ОВДП і допомога партнерів становлять максимум 3,96 трлн грн на рік, і вони вже розподілені Мінфіном на видатки в проєкті бюджету», – додала Підласа.

Контекст

14 вересня уряд ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік з власними доходами загального фонду бюджету у понад 1,5 трлн грн та видатками загального фонду у 3,1 трлн грн. Головний пріоритет – оборона і безпека, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, на це буде спрямовано більше половини всіх ресурсів бюджету – майже 1,7 трлн грн. 

У державному бюджеті на 2024 рік пропонують збільшити витрати на програми стимулювання економічної активності, підтримку бізнесу та створення робочих місць, зокрема, на це направлять 42 млрд грн, повідомив Шмигаль.

В Україні очікується зростання реального ВВП на рівні 5%, номінального – до 7,8 трлн грн у 2024 році. Про це йдеться в основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку, на яких ґрунтується проєкт держбюджету-2024.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні