Компанія ДТЕК до жовтня планує повернути в роботу 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. Про це сказав виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук на форумі «Майбутнє української енергетики. Діалоги з NV».
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- «На всіх наших станціях немає жодного даху, немає жодної стіни. За низьких температур обладнання, навіть яке ми відновимо, не працюватиме», – розповів Сахарук.
- За його словами, донори наразі не готові фінансувати відновлення приміщень, хоча це першочергова потреба для належної роботи електростанцій і майже 70% вартості всього відновлення. Сахарук оцінює поточні потреби з відновлення в $350-400 млн.
- Натомість, за його словами, ДТЕК планує до жовтня повернути в роботу 60-70% генерації, яку вона мала до початку обстрілів у березні 2024 року, але за умови, що не буде нових обстрілів.
- Відновлення компанія планує здійснювати за власні кошти, а також за рахунок старого обладнання, яке зніматиме зі станцій у Європі.
Контекст
Росія з початку повномасштабного вторгнення атакувала ТЕС ДТЕК Енерго понад 180 разів: станом на зараз втрачено 90% потужностей, заявляв гендиректор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.
«Збитки за попередніми оцінками сягають $350 млн. Тільки цього року на ремонти ТЕС піде 4 млрд грн власних коштів – близько $100 млн. Це наш мінімальний план, що ми можемо встигнути зробити цього року», – написав він. За словами Салєєва, на відновлювальні роботи підуть роки, а точні терміни залежатимуть від наявності необхідного обладнання.
Водночас він наголосив, що категорія «відновленню не підлягає» не розглядається, і всі енергообʼєкти будуть відновлені «рано чи пізно».
З березня 2024-го Росія завдала шість масованих ударів по українській енергетиці. З ладу виведено понад 90% українських ТЕС, понад 45% гідрогенерації. Загалом Україна втратила близько 9000 МВт потужностей, за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Під час минулої зими максимальна потужність енергосистеми досягала 18 000 МВт, зараз – менше 10 000 МВт. Під час KIEF Talks аналізом ситуації поділились голова «Укренерго» Володимир Кудрицький, виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, засновник «Гідроенергоінвест-Акванова» Ігор Тинний та радниця премʼєр-міністра Наталія Бойко. Головне з розмови читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.