Категорія
Новини
Дата

ДТЕК оновив обладнання на трьох високовольтних підстанціях в Києві, щоб знизити ризики аварій

ДТЕК Київські електромережі завершив модернізацію трьох високовольтних підстанцій столиці, повідомляє пресслужба компанії. Там встановили потужніше обладнання, щоб знизити аварійні ризики та забезпечити роботу електромережі.

Ключові факти

  • Вказані підстанції живлять частину Печерського, Солом’янського, Голосіївського, Шевченківського районів й Лівого берега. 
  • «Завдяки модернізованим підстанціям ми напередодні зими знизили аварійні ризики та підвищили надійність роботи електромережі 110 та 10 кВ, що живить 247 багатоповерхівок, 21 школу, 27 дитячих садків…», – повідомив генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Денис Бондар.
  • На трьох високовольтних підстанціях енергетики замінили електрообладнання на сучасне та більш потужне. Йдеться про оновлені силові трансформатори, модернізовані ввідні комірки, замінені масляні вимикачі, встановлення обмежувачів перенапруги, реконструкцію системи релейного захисту тощо.
  • Загальний обсяг інвестицій в оновлення склав майже 200 млн грн.

Контекст

В Україні триває наймасштабніша за всі часи незалежності ремонтна кампанія на об’єктах енергетики, заявили раніше в Міненерго. Енергосистема повною мірою буде готова до проходження опалювального сезону без відключень електроенергії та, відповідно, обмежень споживачів. Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, наразі достатньо для забезпечення потреб споживачів, наголошували в міністерстві. 

За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, Україна входить у цю зиму відновленою і готовою до атак та терору, який був минулої зими. Про це він заявив на форумі «Енергія бізнесу» від Forbes. Він назвав шість чинників, які забезпечують стабільність енергосистеми: Україна отримала кращу систему ППО, проведено ремонтну кампанію, захист енергооб’єктів, здійснюється робота з міжнародними партнерами та достатня кількість енергоресурсів, у Росії стало менше ракет.

НБУ очікує, що дефіцит електроенергії протягом четвертого кварталу 2023 року не перевищуватиме 5%. Аналогічний показник у першому кварталі після ударів Росії по енергетичній інфраструктурі складав, за оцінкою НБУ, 15%. Про це під час публічного інтерв’ю на форумі «Енергія бізнесу» від Forbes повідомив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні