Категорія
Новини
Дата

Ефект Афганістану. Як Кемерон переконував Трампа допомогти Україні – розповідає американський аналітик Даг Клейн

2 хв читання

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон допоміг переконати експрезидента США Дональда Трампа сприяти розблокуванню допомоги Україні. Про це в інтерв’ю Forbes Ukraine розповів Даг Клейн, політичний аналітик Atlantic Council та Razom for Ukraine.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Цитати

  • У квітні 2024-го Трамп на пресконференції в резиденції Мар-а-Лаго заявив, що треба підтримати спікера Палати представників Майка Джонсона з його планом із допомоги Україні. Це дало політичне прикриття Джонсону, щоб не боятися звільнення з посади у разі винесення проєкту допомоги на голосування.
  • Напередодні цього до Трампа у Мар-а-Лаго приїздив Девід Кемерон. Були дуже цікаві повідомлення про аргументи Кемерона, каже Клейн. «Він сказав Трампу: якщо хочеш стати президентом, укласти угоду і досягти миру в Україні, то не можеш дозволити, щоб Україна почала ламатися, не можеш зупинити постачання зброї», – розповідає аналітик.
  • Кемерон також зробив порівняння з Афганістаном, каже Клейн. Угоду з Талібаном уклав ще Трамп, але таліби стрімко захопили Афганістан і його столицю Кабул вже у перші місяці правління Джо Байдена. «Це обвалило рейтинг останнього – він досі не зміг відновитися», – пояснює аналітик.
  • «Кемерон, можливо, навів саме такий аргумент Трампу. Мовляв, якщо допомога зупиниться, то війна не закінчиться завтра, – каже він. – Росіяни можуть захопити Київ, коли президентом стане Трамп на початку наступного року. І тоді він зазнає тих самих наслідків, що і Байден з Афганістаном».
  • Який фактор став остаточним у переконанні Трампа, сказати складно. Але інтересом Трампа завжди була перемога на виборах, зауважує Клейн: «Багато його міркувань про Україну стосуються виборів. А більшість американців її підтримують. Тому піти проти більшості й бути відверто антиукраїнським може бути політично дорого для Трампа».

Контекст

Затримка зі схваленням допомоги Україні в Конгресі США тривала з жовтня 2023-го до 20 квітня 2024 року. Це стало однією із причин втрати Україною Авдіївки, визнавали як президент України Володимир Зеленський, так і США Джо Байден.

Схвалений Конгресом закон передбачає майже $61 млрд на допомогу Україні, операціям США у регіоні та постраждалим внаслідок російської агресії країнам. Крім того, він містить вимогу до адміністрації Байдена надавати Україні ATACMS і представити стратегію США щодо України.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні