Категорія
Новини
Дата

ЄС виділить Україні €1,2 млрд допомоги. Єврокомісія ухвалила рішення на тлі загрози від Росії

Європейський Союз виділить Україні €1,2 млрд фінансової допомоги на тлі можливої загрози з боку Росії, повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Twitter. ЄК 1 лютого підтримала відповідне рішення.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • ЄК у вівторок офіційно погодила виділення Україні макрофінансової допомоги у €1,2 млрд на тлі можливої російської агресії.
  • «Ми щойно прийняли пропозицію щодо нової макрофінансової допомоги для України в розмірі до €1,2 млрд – на додаток до €5,6 млрд, які вже були надані в рамках п’яти попередніх програм», – повідомила ЄК.
  • Україна отримає перший транш на €600 млн після схвалення рішення Радою Європи та Європарламентом.

Контекст

Урсула фон дер Ляєн анонсувала нову програму макрофінансової допомоги Україні обсягом €1,2 млрд 24 січня. Також вона повідомила, що ЄС готує нову макрофінансову програму співпраці з Україною з більшим обсягом фінансування.

У липні 2020 року Україна та ЄС підписали меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації «виняткової» (п’ятої за обліком) програми макрофінансової допомоги обсягом до €1,2 млрд. У грудні 2020-го Україна отримала від ЄС перший транш на суму €600 млн, у жовтні 2021-го – другий на таку ж суму.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні