Категорія
Новини
Дата

Європейський парламент оголосив трьох претендентів на премію Сахарова. Серед них – народ України

У Європарламенті оприлюднили короткий список кандидатів на отримання цьогорічної премії імені Андрія Сахарова за свободу думок. Серед трьох фіналістів – «хоробрий народ України», йдеться в повідомленні установи.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • У четвер депутати Європарламенту від комітетів із закордонних справ та розвитку провели спільне голосування, щоб обрати фіналістів премії Сахарова.
  • Вони включили до шорт-листа активіста WikiLeaks Джуліана Ассанджа, хоробрий народ України, представлений президентом, обраними лідерами та громадянським суспільством, а також Колумбійську комісію правди.
  • Керівники політичних груп Європейського парламенту оберуть остаточного переможця у середу, 19 жовтня. 
  • Церемонія вручення премії відбудеться у Страсбурзі в залі Європейського парламенту 14 грудня.

Контекст

Премія Сахарова за свободу думки щороку присуджується Європейським парламентом. Вона була створена в 1988 році на честь окремих осіб та організацій, що захищають права людини та основні свободи. Її названо на честь радянського фізика та політичного дисидента Андрія Сахарова, а призовий фонд становить €50 000.

Минулого року премію отримав російський опозиційний політик Олексій Навальний.

Нещодавно в Осло оголосили, шо Нобелівську премію миру 2022 року присуджено українській правозахисній організації «Центр громадянських свобод», білоруському правозахиснику Алесю Біляцькому і російській правозахисній організації «Меморіал». Лауреати Нобелівської премії миру 2022 року представляють громадянське суспільство у своїх країнах, заявили в Нобелівському комітеті.

Громадську організацію «Центр громадянських свобод» заснували лідери правозахисних організацій з дев’яти пострадянських країн у 2007 році. Її очолює правозахисниця Олександра Матвійчук.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні