Категорія
Новини
Дата

Forbes оновив рейтинг найбільших публічних компаній світу. Лідерство утримує Промисловий і комерційний банк Китаю

Американський Forbes опублікував щорічний рейтинг найбільших публічних компаній світу – Global 2000. На першому місці дев’ятий рік поспіль опинився Промисловий і комерційний банк Китаю (ICBC).

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Активи ICBC збільшилися з $4,3 трлн до понад $4,9 трлн. Ринкова оцінка склала $249,5 млрд, тоді як торік – $242,3 млрд.
  • На другу сходинку піднялась американська JPMorgan Chase, яка торік була на третій позиції. Активи компанії оцінюються у майже $3,7 трлн, а ринкова вартість – $464,8 млрд.
  • На третє з четвертого піднялась американська холдингова компанія Berkshire Hathaway. Активи оцінюються у $873,7 млрд, а ринкова вартість – $624,4 млрд.
  • Четверте місце посів китайський China Construction Bank, який торік займав другу сходинку. Активи банку оцінили в понад $4,3 трлн, а ринкову вартість – $210,4 млрд.
  • П’яте місце утримала нафтова компанія Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco) із Саудівської Аравії. Активи компанії оцінюються у $510,3 млрд, а ринкова вартість – майже $1,9 трлн.
  • Шосту позицію розділили одразу три компанії: Apple (активи оцінюються у $354,1 млрд, а ринкова вартість – понад $2,2 трлн), Bank of America (активи оцінюються у понад $2,8 трлн, а ринкова вартість –$336,3 млрд), китайський конгломерат Ping An Insurance Group (активи оцінюються у понад $1,4 трлн, а ринкова вартість – понад $211,2 млрд).
  • На дев’ятій позиції – Agricultural Bank of China, який торік займав п’яте місце. Активи оцінюються у понад $4,1 трлн, а ринкова вартість – понад $140,1 млрд.
  • Завершує десятку компанія Amazon. Активи оцінюються у понад $321,2 млрд, а ринкова вартість – понад $1,7 трлн. 
  • Таким чином, у першій десятці опинилося пʼять компаній із США, чотири – з Китаю і одна із Саудівської Аравії. Загалом у списку компанії з 61 країни.

Важливі цифри

Мінімальна ринкова вартість, яка враховується для включення до списку 2021 року, склала $8,26 млрд. Для списку 2020 року ця цифра склала $5,27 млрд.

Контекст

З 2003 року список Forbes Global 2000 визначає найбільші публічні компанії світу за чотирма однаково зваженими показниками: активи, ринкова вартість, продажі та прибуток. Цього року через низькі процентні ставки банків інвестори активно вкладають кошти в акції. Як наслідок, загальний світовий фондовий ринок за останній рік підскочив приблизно на 48%. Таким чином, хоча продажі та прибуток компаній Forbes Global 2000 можуть знизитися, загальні активи й ринкова вартість збільшаться.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні