Категорія
Новини
Дата

Київ отримав 12 терміналів супутникового звʼязку Starlink від Ілона Маска

У Київ 13 березня прибули термінали супутникового звʼязку Starlink. Вони забезпечуватимуть роботу критичної інфраструктури міста та оборону столиці, написав у Telegram мер Києва Віталій Кличко.

Ключові факти

  • Україна отримала термінали супутникового звʼязку Starlink за ініціативою засновника компанії Ілона Маска.
  • Завдання терміналів – забезпечити доступ до супутникового інтернету в разі виникнення проблем з доступом до традиційної мережі.
  • Київ отримав два супутники від Мінцифри і Державної служби спецзв’язку та захисту інформації, а про 10 Віталій та Володимир Кличко домовилися «з міжнародними партнерами та друзями».
  • Супутники Starlink встановили в Одесі 12 березня. Раніше їх також отримала «Укрзалізниця».
Київ отримав 12 терміналів супутникового звʼязку Starlink від Ілона Маска /Фото 1

Контекст

Перша партія терміналів Starlink приїхала в Україну 28 лютого. Це система низькоорбітальних супутників, що забезпечує з’єднанням до мережі навіть в умовах, коли інші форми комунікації недоступні.

Для роботи системи потрібне стабільне живлення та максимально відкритий простір – тарілка може втрачати сигнал через штучні перешкоди або опади. Термінал та антена коштують $500, абонплата складає $99 на місяць. 

Зараз Україна збирає кошти на закупку додаткового обладнання, а також шукає канали поставки – аби пришвидшити процес, розмірковують також про придбання вживаних пристроїв.

Матеріали по темі