Категорія
Новини
Дата

Кількість нових боргів українців за рік зросла на 1,2 млн. У топі – стягнення на користь держави та штрафи за порушення ПДР

1 хв читання

За останній рік кількість боргів українців продовжує зростати, із жовтня минулого року до жовтня 2023-го їх додалося майже 1,2 млн, тож їхня кількість перевищила 8,7 млн, йдеться у повідомленні Опендатабот. Найбільший приріст заборгованостей зафіксовано в категорії «Стягнення судового збору».

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Половина нових боргів (49%) з’явилися у реєстрі з травня до серпня поточного року, ще 67 000 боргів додалися протягом серпня-вересня. Водночас за серпень-вересень минулого року кількість боргів у Єдиному реєстрі боржників навпаки зменшилася – на 354 000.
  • Найбільший приріст протягом року спостерігався в категорії «Стягнення судового збору» (68%). При цьому за серпень-вересень кількість таких боргів збільшилася на 5,5%. 
Кількість нових боргів українців за рік зросла на 1,2 млн. У топі – стягнення на користь держави та штрафи за порушення ПДР /Фото 1

Інфографіка: Опендатабот

Кількість нових боргів українців за рік зросла на 1,2 млн. У топі – стягнення на користь держави та штрафи за порушення ПДР /Фото 2

Інфографіка: Опендатабот

Попередній слайд
Наступний слайд
  • Традиційно найбільшу частку від загальної кількості боргів становлять борги в категорії «Стягнення на користь держави» – 22,3%.Частка боргів по штрафах за порушення ПДР становить 19,6% від загальної кількості боргів, з жовтня 2022-го кількість таких боргів зросла на 8%. 
  • Кількість боргів по комуналці за рік збільшилася на 13%, або на 73 000. Майже три чверті з них з’явилися протягом минулого опалювального сезону.
  • У категорії «Стягнення коштів» (зокрема, борги за кредитами) кількість боргів за рік зросла незначно – на 1,7%.Також несуттєво зросла кількість боргів по аліментах (на 2%).

Контекст

За червень-серпень в українців зʼявилося понад пів мільйона нових боргів, повідомляв Опендатабот. У топі були стягнення на користь держави, штрафи за порушення ПДР та борги за кредитами. За вказаний період кількість боргів українців в Єдиному реєстрі боржників зросла на 7%. Від початку повномасштабної війни до травня 2023 року кількість записів в ЄРБ збільшилася загалом на 8%. За весь 2021 рік приріст складав майже 1,5 млн боргів, або 29%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні