Категорія
Новини
Дата

«Мирний» план зі збору податків виконаний на 98,3%. Гетманцев подякував бізнесу і податківцям

Піврічний план зі збору податків вдалося виконати на 98,3%, повідомив народний депутат, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Рік до року надходження зросли на 59 млрд грн.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • У червні податкові надходження прогнозовано «просіли» через обʼєктивні та субʼєктивні причини, але «мирний план» півріччя вдалося виконати на 98,3%, написав Гетманцев у Телеграм. Водночас, платежі рік до року зросли на 20,3% або на 59 млрд грн, додав він. 
  • «Респект державній податковій службі за спільну з бізнесом правильну роботу у першому півріччі 2022 року», – зазначив Гетманцев.
  • «Відповідальний бізнес – це економічна основа нашої країни. Разом переможемо!» – написав нардеп.

Контекст

У березні Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає податкові стимули для бізнесу на час війни. Підприємствам з обігом до 10 млрд грн дозволили перейти на сплату єдиного податку. Замість ПДВ та податку на прибуток підприємці можуть платити лише 2% від обороту. Фізичні особи-підприємці 1-ї та 2-ї груп дозволили сплачувати єдиний податок на добровільній основі.

Надходження державного бюджету від податкової скоротилися на 30%, а від митниці – на 70%, заявляв міністр фінансів Сергій Марченко. Зокрема, у травні надходження митниці становили 9,5 млрд грн, у квітні – 8 млрд грн та 7 млрд грн у березні. За словами міністра, це пов’язано в тому числі із скасуванням ПДВ та ввізного мита.

30 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про скасування пільг при розмитненні автомобілів й повернення мита й оподаткування ПДВ на імпортні товари, що має сприяти притоку коштів до держбюджету.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні