Категорія
Новини
Дата

Трейдери хочуть змусити судновласників використовувати маршрут через Червоне море – FT

2 хв читання

Деякі трейдери загрожують судовими позовами та намагаються змінити умови контрактів, щоб судновласники обрали більш дешевий та швидкий маршрут через Червоне море, попри загрозу з боку єменських хуситів, пише Financial Times.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Компанії, які торгують такими сировинними товарами, як залізна руда і зерно, загрожують судовим позовом і намагаються змінити умови контрактів, щоб змусити судновласників використовувати маршрут Суецького каналу, який є більш небезпечним, але також дешевшим і швидшим.
  • Багато західних операторів суден перенаправили майже всі рейси, які зазвичай використовують Суецький канал і Червоне море, на більш довгий маршрут через мис Доброї Надії з тих пір, як хусити розпочали свої атаки у листопаді.
  • Голова афінської компанії Allseas Marine Майкл Бодуроглу заявив, що деякі компанії, які бажають зафрахтувати його судна, попросили виключити з контракту стандартний пункт «воєнного часу». Він дозволяє судновласникам змінити курс, якщо маршрут занадто небезпечний, водночас ця зміна дозволить фрахтувальнику змусити його продовжити плавання через Суецький канал.
  • Бодуроглу сказав, що «низка фрахтувальників» попросила прибрати з чартерних контрактів положення про воєнний час, щоб гарантувати, що судноплавні компанії не мають права відхилятися від Суецького каналу. За його словами, поки що він не знає жодного судновласника, який погодився б на це.
  • Він сказав, що за десятиліття роботи в судноплавстві він ніколи не отримував таких запитів до нинішньої кризи. 
  • Один з юристів повідомив, що фрахтувальники стурбовані тим, що кінцеві клієнти можуть відмовитись платити за вантаж, доставлений із запізненням. За його словами, фрахтувальники попередили судновласників, що вони можуть вимагати відшкодування збитків за невчасну доставку перенаправленого вантажу. Юрист заявив, що фрахтувальники навіть чинили опір спробам судновласників обійти Суецький канал.

Контекст

Через водний шлях, який зʼєднує Червоне та Середземне моря, проходить від 10% до 15% світової торгівлі й 30% контейнерних перевезень. Це основний торговий маршрут між країнами Азії та Європи. 

Атаки єменських хуситів уже призвели до зростання цін на нафту та природний газ. Низка судноплавних компаній, включаючи A.P. Moeller-Maersk AS і Hapag-Lloyd, оголосили про припинення проходу своїх суден через Червоне море.

Кількість контейнеровозів у гирлі Червоного моря, що прямують до Суецького каналу або з нього, в перший тиждень січня скоротилася на 90% порівняно з початком 2023 року.

Очікується, що перебої в доставці через кризу в Червоному морі призведуть до зростання цін та псування продуктів харчування. Ситуація може зупинити уповільнення глобальної інфляції та вплинути на постачання продовольства.

Дані Clarksons, лондонської судноплавної компанії, показують, що за тиждень до 28 січня середньодобове прибуття балкерних суден у гирло Червоного моря скоротилося на 45%, порівняно з показниками початку грудня. Для контейнеровозів цей показник становив 91%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні