Міжнародні партнери передали Одесі першу з чотирьох газопоршневих установок, які планують поставити місту, повідомляє пресслужба Міненерго. Встановлення цього обладнання може забезпечити 45% потреб енергопостачання критичної інфраструктури Одеси.
Через окупацію та атаки в 2022–2023 роках енергетика України втратила 21 ГВт потужностей, у 2024-му – понад 9 ГВт теплової та гідрогенерації.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Ключові факти
- Обладнання надається за фінансової допомоги урядів Японії, Норвегії та Швеції за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
- Устаткування допоможе місту протягом цього опалювального сезону та в майбутньому покривати потреби споживачів.
- «Розташування цих когенераційних блоків безпосередньо там, де потрібна енергія, дозволяє знизити споживання палива до 40% для кожного блока. Ця ініціатива є важливим кроком із децентралізації та зміцнення енергетичної інфраструктури Одеси», – повідомив постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
Контекст
Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму €56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять €50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.
Із жовтня 2022 року по вересень 2024-го об’єкти української енергетичної інфраструктури зазнали 1024 російських атак, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
З вересня 2022 року до вересня 2024-го Росія здійснила 25 масованих ракетно-дронових атак на енергосистему України, свідчать дані, оприлюднені на порталі Energy Map українського аналітичного центру DiXi Group.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.