Прямі збитки аграрного сектору України через війну перевищили $80 млрд – KSE Агроцентр /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Прямі збитки аграрного сектору України через війну перевищили $80 млрд – KSE Агроцентр

Getty Images

Український аграрний сектор зазнав понад $80 млрд прямих збитків і втрат внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Про це свідчать розрахунки Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр), проведені спільно зі Світовим банком.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти 

  • Вартість знищених активів становить $10,3 млрд, що на 18% більше, ніж було оцінено у квітні 2023 року. Найбільшою категорією збитків серед активів є пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка, що становить $5,8 млрд, або 56,7% від усіх збитків. Частково або повністю пошкоджено близько 181 000 одиниць сільськогосподарської техніки та устаткування.
  • Завдану шкоду від викрадення або знищення вже виробленої продукції експерти оцінюють у $1,97 млрд, збитки через пошкодження зерносховищ – $1,8 млрд, збитки, завдані багаторічним насадженням – $398 млн, тваринництву – $254 млн, аквакультурі та рибальству – $35 млн. 
  • Водночас втрати, що включають недоотриманий дохід виробників сільськогосподарської продукції та збільшення собівартості продукції, зросли більш ніж удвічі порівняно з попереднім оглядом і склали $69,8 млрд. 
  • Загальні втрати через зниження виробництва в рослинництві становлять $35,1 млрд; додаткові, через зниження виробництва тваринницької продукції – $5,6 млрд; втрати, спричинені зниженням внутрішніх цін, оцінюються в $24,1 млрд, а втрати через підвищення собівартості виробництва – в $4,4 млрд.
  • ​​Загальні потреби у реконструкції та відновленні протягом наступних 10 років становлять $56 млрд. Пріоритетні потреби на 2024 рік – $435 млн, більшість із яких уже покрито донорським фінансуванням.

У звіті представлені деталі «Швидкої оцінки завданих збитків і потреб» (RDNA), яка була проведена для сільськогосподарського сектору України в межах третього звіту RDNA, підготовленого урядом України, Світовим банком, ООН і ЄС.

Контекст

За оцінкою експертів проєкту KSE «Росія заплатить», сума прямих збитків, нанесених інфраструктурі України під час війни, станом на січень сягнула $154,9 млрд. Зростання загальної суми збитків повʼязане зі збільшенням пошкоджених та зруйнованих обʼєктів інфраструктури, житлового фонду, промисловості, енергетики, сфер освіти та охорони здоровʼя. 

Загальна вартість відбудови та відновлення в Україні на 31 грудня 2023 року становить $486 млрд протягом наступного десятиліття, свідчать результати оновленої «Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення» (RDNA3) від уряду України та Світового банку. Рік тому ці потреби оцінювалися у $411 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні