Категорія
Новини
Дата

Росія відкрила фондовий ринок після місячної перерви. «Гра на пониження» заборонена

На Московській біржі 24 березня відновилися торги акціями після майже місячної перерви. США вважають, що такий формат торгів є спробою приховати негативний вплив західних санкцій.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Індекс Московської біржі за підсумками першого дня торгів виріс на 4,43%. Індекс РТС закінчив день падінням, знизившись на 9,11%.
  • На торгах були доступні 33 найліквідніші папери, зокрема «ФосАгро», «Татнефть», «Аэрофлот», ВТБ.
  • Відкриття коротких позицій – так звана гра на пониження – заборонена.
  • У США вважають, що такий формат торгів є спробою приховати негативний вплив західних санкцій.
  • Центральний банк Росії з 28 лютого не дозволяв відкривати фондовий ринок через загрозу обвалу.

Реакція США

«Те, що ми бачимо, – це вдавання. Після майже місячного закриття ринків Росія оголосила, що дозволить торгувати лише 15% акцій, які котируються на біржі, іноземцям заборонено продавати свої акції, а короткий продаж взагалі заборонений. Водночас Росія дала зрозуміти, що збирається вливати державні ресурси у штучну підтримку акцій компаній, які торгуються», – заявив заступник радника президента США з питань національної безпеки Даліп Сінгх у коментарі CNN.

За його словами, це «не реальний ринок і не стійка модель, що лише підкреслює ізоляцію Росії від глобальної фінансової системи».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні