Росія вирішила законсервувати пошкоджені газопроводи «Північного потоку» – Reuters /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Росія вирішила законсервувати пошкоджені газопроводи «Північного потоку» – Reuters

Getty Images

Російські підводні газопроводи «Північний потік» буде опечатано та законсервовано, оскільки немає жодних планів щодо їх ремонту чи введення в експлуатацію найближчим часом, повідомили Reuters джерела, знайомі з цими планами.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Північний потік» і «Північний потік – 2», кожен з яких складається з двох труб, були побудовані російським «Газпромом» для перекачування 110 млрд кубометрів природного газу на рік до Німеччини дном Балтійського моря. У вересні на трьох трубах сталися витоки внаслідок вибухів, одна з труб «Північного потоку – 2» залишилася цілою.
  • Різке зростання напруженості між Москвою та Заходом через російське вторгнення в Україну на той час уже призвело до зупинки «Північного потоку» і завадило запуску другого газопроводу, який Вашингтон і Київ критикують за посилення залежності Німеччини від Росії.
  • «Газпром» заявив, що технічно можливо відремонтувати розірвані трубопроводи, але два джерела, знайомі з планами, заявили, що Москва не бачить особливих перспектив поліпшення відносин із Заходом у найближчому майбутньому, достатнього для того, щоб трубопроводи знадобилися.
  • Одне російське джерело сказало, що Росія вважає проєкт «похованим». Двоє інших заявили, що хоча планів з ремонту розірваних трубопроводів немає, вони принаймні будуть збережені для можливого відновлення роботи в майбутньому.
  • Швидше за все, це означатиме герметизацію розірваних кінців та нанесення покриття на труби для запобігання подальшій корозії під впливом морської води.
  • Одне з російських джерел сказало, що якщо морський скраплений природний газ зі США, який Європа використовує для компенсації деяких своїх поставок з Росії, стане набагато дорожчим, Європа може знову бути готова купувати більше у РФ.

Контекст

«Північний потік» простоював з кінця серпня 2022 року, коли його закрили на технічне обслуговування, але так і не відновив роботу, оскільки Росія та Захід сперечалися про обслуговування насосної турбіни в умовах західних санкцій.

Будівництво аналогічного за розміром «Північного потоку – 2» було завершено у вересні 2021 року, оскільки напруженість у відносинах із Росією зростала, і у нього виникли проблеми, бо регулювальні органи Німеччини відмовилися його сертифікувати. Потім Берлін заморозив проєкт за кілька днів до початку війни.

Президент Росії Володимир Путін запропонував використати неушкоджену гілку «Північного потоку – 2» для перекачування газу, але Німеччина, яка прагне покінчити зі своєю залежністю від Росії, відкинула цю ідею. Польща також перестала купувати російський газ.

Наразі Росія експортує лише близько 40 млн кубометрів трубопровідного газу на добу до Європи через станцію «Суджа».

Нещодавно оператор «Північного потоку» почав оцінку вартості його ремонту, це може коштувати щонайменше $500 млн, писало видання NYT.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні