Категорія
Новини
Дата

Російський «Спортмайстер» закрив магазини в Польщі через санкції

Російська група компаній «Спортмайстер» змушена закрити свою мережу з продажу спортивних товарів у Польщі Go Sport, за яку група три роки тому заплатила близько €40 млн, пише «Комерсант». Go Sport потрапила під санкції і вже оголосила про банкрутство.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У березні, після початку військового вторгнення РФ в Україну сінгапурська Sportmaster Operations Ltd. оголосила про наміри продати Go Sport. 
  • На початку травня управління з конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) Польщі схвалило передачу контролю над мережею структурі британської Sports Direct. Але угода так і не відбулася, каже джерело. Мережа вже подала заяву про банкрутство. 
  • 27 квітня польська влада внесла Go Sport до списку санкцій разом із 35 компаніями з РФ та Білорусі. Всі рахунки ритейлера в країні були відразу ж заблоковані, 25 точок продажу та інтернет-магазин закрилися. 

Контекст 

Під польські та європейські санкції потрапили й інші російські компанії, зокрема маркетплейс Wildberries Тетяни Бакальчук та структури парфумерно-косметичної компанії Faberlic депутата держдуми Олексія Нечаєва. Wildberries та Faberlic вже припинили діяльність у ЄС. Також має проблеми в країнах ЄС й бренд Mere, який належить власникам мережі дискаунтерів «Світлофор».

У лютому минулого року РНБО ввела санкції проти Sportmaster Operations Pte, що володіє в Україні мережею магазинів спортивних товарів «Спортмайстер». Пізніше в СБУ заявили, що санкції запровадили через інформацію про роботу мережі в окупованому Криму.

Sportmaster Operations та Sport&Fashion Management, які були материнськими компаніями «Спортмайстер Україна», припинити інвестиційну та бізнес-діяльність в Україні в липні 2021 року.

У березні цього року стало відомо, що магазини мережі «Спортмайстер» в Україні будуть перейменовані на Athletics. Рішення про зміну назви було ухвалено на етапі покупки «Спортмайстер Україна» компаніями Pulau Artis Limited (Гонконг) та Felix LTD (Сінгапур), кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни Сінгапуру. Низка топменеджерів української команди також увійшла до складу засновників.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні