Російські акції стрімко знижуються на негативному геополітичному тлі після безрезультатних переговорів із США та НАТО та нового проєкту санкцій, пише РБК. Індекс РТС обвалився на 7,4%, а індекс Мосбіржі – на 6,85%.
Ключові факти
- Російські акції дешевшають через посилення геополітичної напруги. Продаж спостерігався на тлі повідомлення The New York Times про те, що Росія почала вивозити з України сімʼї своїх дипломатів.
- Падіння прискорилося після закінчення переговорів глав МЗС Росії та Німеччини. Російські індекси продовжили зниження, оскільки інвестори не отримали обнадійливих геополітичних новин.
- Індекс Мосбіржі обвалився нижче позначки в 3400 пунктів. Станом на 16:14 за Києвом він впав на 6,85% — до рівня 3 316,35 пункту. Востаннє індекс Мосбіржі падав більш ніж на 5% протягом торгового дня на початку пандемії, 15 квітня 2020 року.
- Індекс РТС упав на 7,41%, до 1.365,07 пункту. Востаннє індексу опускалося нижче 1400 пунктів 4 лютого 2021 року.
Контекст
У листопаді РФ почала нарощувати військову присутність на кордоні з Україною. Президент Росії Володимир Путін на переговорах з президентом США Джо Байденом озвучив низку вимог: припинити розширення НАТО на схід, відмовитися від створення військових баз на території держав колишнього СРСР, а також не розміщувати збройні сили та озброєння в європейських державах на додачу до сил, які вже були розміщені станом на травень 1997 року.
Американо-російські переговори у Женеві 10 січня, що тривали вісім годин, закінчилися безрезультатно.
Росія розмістила біля кордонів України додаткові ударні сили для атаки з повітря, написало 11 січня видання New York Times. Бойові та транспортні вертольоти, поряд із штурмовиками, стануть перевагою Росії, якщо Путін вирішить вторгнутися до України, заявляють співрозмовники видання. Увечері 11 січня Міноборони РФ повідомило про початок військових навчань поблизу кордону України.
Комітет із міжнародних відносин Сенату США 12 січня опублікував текст нового санкційного законопроєкту. Документ передбачає, зокрема, персональні санкції проти Путіна та російських чиновників не лише у разі вторгнення в Україну, а й після «значної ескалації» порівняно з груднем 2021 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.