Категорія
Новини
Дата

Словаччина домоглася виключення з нафтових санкцій ЄС. Це має допомогти Україні

Словаччина домоглася виключення із санкцій ЄС щодо російської нафти, що дозволить їй продовжити експорт нафтопродуктів, зокрема в Україну. Про це сказав міністр економіки Словаччини Карел Хірман на пресконференції, пише Reuters.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Завод Slovnaft виключили з режиму санкцій, який набуває чинності з 5 лютого, повідомив Хірман.
  • «Завдяки цьому вилученню Slovnaft зможе експортувати всі нафтопродукти не тільки в Чехію, але й в Україну… Це допоможе стабілізувати виробничі та операційні результати нашого НПЗ Slovnaft у наступному році», – наголосив він.
  • Найбільший НПЗ Словаччини Slovnaft, який є частиною угорської енергетичної компанії MOL, через санкції ЄС щодо російської нафти міг стикнутися з її дефіцитом.
  • Виключення із санкційного режиму дозволить Slovnaft експортувати нафтопродукти в Україну, яка цієї зими постає перед гострим дефіцитом електроенергії та опалення через ракетні й безпілотні атаки РФ на критично важливі обʼєкти української інфраструктури, зазначає агентство.

Контекст

У жовтні Рада ЄС ухвалила рішення про заборону морського транспортування російських нафтопродуктів із 5 лютого 2023 року до третіх країн, а також повʼязане з цим надання технічної допомоги, брокерських послуг, фінансування чи фінансової допомоги.

Словаччина отримує майже 100% сирої нафти з Росії по нафтопроводу «Дружба», який проходить через Україну. Slovnaft планує скоротити частку приблизно до 60% наступного року.

Зараз нафтопереробний завод Slovnaft експортує значну частину своєї продукції, яка становить 124 000 барелів на день.

У серпні дохід Росії від енергоносіїв знизився до найнижчого рівня більш ніж за рік, оскільки санкції Заходу через вторгнення в Україну спонукали РФ продавати нафту зі знижкою та зменшувати потоки газу до Європи.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні