Словаччина домоглася виключення із санкцій ЄС щодо російської нафти, що дозволить їй продовжити експорт нафтопродуктів, зокрема в Україну. Про це сказав міністр економіки Словаччини Карел Хірман на пресконференції, пише Reuters.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Завод Slovnaft виключили з режиму санкцій, який набуває чинності з 5 лютого, повідомив Хірман.
- «Завдяки цьому вилученню Slovnaft зможе експортувати всі нафтопродукти не тільки в Чехію, але й в Україну… Це допоможе стабілізувати виробничі та операційні результати нашого НПЗ Slovnaft у наступному році», – наголосив він.
- Найбільший НПЗ Словаччини Slovnaft, який є частиною угорської енергетичної компанії MOL, через санкції ЄС щодо російської нафти міг стикнутися з її дефіцитом.
- Виключення із санкційного режиму дозволить Slovnaft експортувати нафтопродукти в Україну, яка цієї зими постає перед гострим дефіцитом електроенергії та опалення через ракетні й безпілотні атаки РФ на критично важливі обʼєкти української інфраструктури, зазначає агентство.
Контекст
У жовтні Рада ЄС ухвалила рішення про заборону морського транспортування російських нафтопродуктів із 5 лютого 2023 року до третіх країн, а також повʼязане з цим надання технічної допомоги, брокерських послуг, фінансування чи фінансової допомоги.
Словаччина отримує майже 100% сирої нафти з Росії по нафтопроводу «Дружба», який проходить через Україну. Slovnaft планує скоротити частку приблизно до 60% наступного року.
Зараз нафтопереробний завод Slovnaft експортує значну частину своєї продукції, яка становить 124 000 барелів на день.
У серпні дохід Росії від енергоносіїв знизився до найнижчого рівня більш ніж за рік, оскільки санкції Заходу через вторгнення в Україну спонукали РФ продавати нафту зі знижкою та зменшувати потоки газу до Європи.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.