Категорія
Новини
Дата

США зупинили нафтовий танкер, який йшов з порту у Чорному морі до Нового Орлеану – WSJ

Влада США зупинила нафтовий танкер, який вийшов з порту на Таманському півострові в Чорному морі на початку червня і мав прибути до Нового Орлеану 3 липня, пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Танкер належить грецькій компанії TMS Tankers Ltd і був зафрахтований швейцарсько-голландською компанією-нафтотрейдером Vitol, пише видання.
  • Влада США не дозволила розвантажити танкер, який перевозив мазут та вакуумний газойль. Наразі судно перевіряє прикордонно-митна служба США.
  • Водночас Vitol заявила, що веде діяльність «в повній відповідності до всіх чинних законів і норм, у тому числі санкцій».

Контекст

США, Велика Британія та Канада запровадили ембарго на російську нафту, ЄС затвердив поступову відмову від енергоносіїв з РФ. 

Росія збільшила експорт сирої нафти і продуктів її переробки з портів у Чорному та Азовському морях у травні порівняно з квітнем на 27% – до 13,4 млн т, які перевезли 199 танкерів. За даними проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень «Кривавий експорт», збільшення обсягів морського експорту сформувалося переважно за рахунок збільшення експорту сирої нафти: воно становило 2,4 млн т – зростання на 28,3%. Ще 0,6 млн т додав експорт нафтопродуктів – зростання на 24,8%.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні