Категорія
Новини
Дата

Столичний ТРЦ «Магелан» спробують продати з 13-ї спроби

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 12 квітня 2023 року вкотре спробує продати активи російського МР Банку. Серед них і столичний ТРЦ «Магелан», який виставляється на продаж втринадцяте, йдеться у повідомленні пресслужби ФГВФО 29 березня.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Одним лотом на аукціон буде виставлено: ТРЦ «Магелан» площею понад 28 500 кв. м, що розташований у Києві на проспекті Академіка Глушкова; права вимоги за двома кредитними договорами, що укладені з юрособою, та дебіторська заборгованість; майновий комплекс площею 13 000 кв. м у с. Крупець Хмельницької області.
  • Стартова ціна лоту – 790,95 млн грн. Кошти з продажу спрямують на виплати кредиторам МР Банку, який ліквідується.

Контекст

У перший день повномасштабного вторгнення Росії НБУ відкликав ліцензії двох українських «дочок» найбільших держбанків РФ – Сбербанку Росії та ВЕБ.РФ – Міжнародного резервного банку (МР Банк) і Промінвестбанку (ПІБ).

З 2017 року за рішенням РНБО обидві українські установи перебували під санкціями. Їм заборонялося в будь-якій формі виводити капітал на користь російських материнських структур, тож банки поступово скорочували діяльність. На момент рішення НБУ про виведення з ринку МР Банк займав 14-те місце у банківській системі за обсягом активів, ПІБ – 30-те. На їх балансах залишались активи на загальну суму близько 30 млрд грн (понад $1 млрд за курсом на 24 лютого).

Ключовим рішенням було прийняття Верховною Радою закону про примусову конфіскацію власності громадян РФ в рахунок майбутніх репарацій. Уряд вніс на розгляд РНБО пропозицію вилучити, зокрема, й активи колишнього Сбербанку та ПІБ.

У травні Рада нацбезпеки та оборони прийняла рішення про конфіскацію активів Промінвестбанку та колишнього Сбербанку Росії через їхню належність російським державним структурам.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні