Світовий банк оцінив збитки від землетрусів у Туреччині в $34 млрд. Витрати на відновлення будуть вдвічі вищими /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Світовий банк оцінив збитки від землетрусів у Туреччині в $34 млрд. Витрати на відновлення будуть вдвічі вищими

Getty Images

Збитки від двох потужних землетрусів, які сталися на півдні Туреччини 6 лютого, перевищують $34 млрд, йдеться у звіті Світового банку. 1,25 млн людей тимчасово залишилися без даху над головою.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Два дуже сильні землетруси 6 лютого завдали прямих фізичних збитків у Туреччині на суму $34,2 млрд, що еквівалентно 4% ВВП країни у 2021 році, йдеться у звіті.
  • Продовження підземних поштовхів, імовірно, збільшить суму збитків із часом, зазначають аналітики. Водночас витрати на відновлення та реконструкцію можуть бути вдвічі вищими за збитки. 
  • Глобальна швидка оцінка збитків після стихійного лиха (GRADE), що зосереджується на прямих фізичних збитках у Туреччині, оцінює, що 1,25 млн людей тимчасово залишилися без даху над головою. 
  • 81% збитків були в провінціях Хатай, Кахраманмараш, Газіантеп, Малатья та Адияман, де проживає близько 6,45 млн людей (приблизно 7,4% від загального населення Туреччини).
  • Прямі збитки, завдані житловим будинкам, становлять 53% ($18 млрд) від загального збитку, 28% збитків ($9,7 млрд) завдано нежитловим будівлям (наприклад, закладам охорони здоров’я, школам, урядовим будівлям і будівлям приватного сектору), а також 19% збитків ($6,4 млрд) повʼязані з інфраструктурою (наприклад, дороги, обʼєкти енергетичної інфраструктури, водопостачання).

Контекст

Землетруси 6 лютого магнітудою 7,8 і 7,5 балів, за якими послідували понад 7500 афтершоків і два додаткові землетруси, призвели до найбільшої подібної катастрофи, яка вразила країну за понад 80 років, і завдали найбільшої шкоди в 11 провінціях на півдні Туреччини. 

Ці регіони мають одні з найвищих рівнів бідності в Туреччині, а також приймають понад 1,7 млн сирійських біженців, що становить майже 50% від загальної кількості сирійських біженців у Туреччині.

За останніми даними, внаслідок землетрусів загинули 44 374 людини, травмовано 198 068.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні