Категорія
Новини
Дата

Tesla призупинила прийом платежів в біткоїнах. Причина – негативний вплив майнінгу криптовалют на довкілля

Компанія Tesla призупинила прийом платежів за свої електроавтомобілі в біткоїнах. Таке рішення гендиректор компанії Ілон Маск пояснив стурбованістю екологічними проблемами під час майнінгу криптовалют.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Маск заявив про зростання видобутку викопного палива, яке використовується для виробництва енергії, необхідної для майнінгу та транзакцій криптовалют.
  • Водночас Tesla не продаватиме свої біткоїни і має намір використовувати цифрову валюту для транзакцій, як тільки майнінг перейде на більш екологічну енергетику.
  • Компанія також розглядає можливість використання тих криптовалют, для виробництва яких споживається менше 1% від енергії, яка витрачається на транзакції біткоїнів.
  • Після заяви Маска найбільші за капіталізацією криптовалюти подешевшали. За даними Coindesk, вартість біткоїна за останню добу впала до $46 294. Пізніше біткоїн частково відіграв падіння і станом на 10:23 вартість криптовалюти становила $51 141.
  • Вартість Ethereum знизилася до $3546. Однак курс цієї криптовалюти також виріс і станом на 10:23 становив $3987.

Контекст

У лютому Tesla повідомила Комісії з цінних паперів і фондових ринків (SEC), що купила біткоїнів на суму $1,5 млрд, а в майбутньому може інвестувати ще більше в біткоїни або інші криптовалюти. Купівля компанією біткоїнів стала найбільшим драйвером зростання криптовалют цього року, відзначає Bloomberg. Згодом Tesla дозволила купувати електромобілі в США за біткоїни. За межами США такий вид оплати Маск пообіцяв зробити доступним цього року.

Інші компанії також інвестували в криптовалюту. Так, розробник програмного забезпечення MicroStrategy уже володіє 91 006 біткоїнами, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square купила біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

Процес майнінгу криптовалют вимагає величезних обчислювальних потужностей і, своєю чергою, споживає величезну кількість енергії. Нині на Китай припадає понад 75% майнінгу біткоїнів у всьому світі. Така ситуація пов’язана з дешевою електроенергією, заводами з виробництва мікросхем і дешевою робочою силою. Викиди, повʼязані з видобутком біткоїнів, у Китаї вже перевищують загальні викиди в Чехії та Катарі в 2016 році.

Один із лідерів галузі Внутрішня Монголія, автономний регіон на півночі Китаю, вже заборонила майнінг криптовалют. Регіон хоче стримати зростання споживання енергії приблизно до 1,9% у 2021 році. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні