Понад 115 000 співробітників британського поштового оператора Royal Mail почали страйк у пʼятницю через низьку заробітну плату. У компанії кажуть, що це може спричинити серйозні проблеми для клієнтів, пише Reuters.
Ключові факти
- Робітники вимагають підвищення заробітної плати на тлі кризи вартості життя з різким зростанням рахунків за електроенергію та прогнозованою інфляцією, яка перевищить 13% наприкінці цього року.
- «Ми збираємося дуже завзято боротися тут, щоб досягти підвищення заробітної плати, на яку заслуговують наші члени», – заявив Sky News генеральний секретар профспілки працівників звʼязку Дейв Ворд.
- У пошті заявили, що запропонували підвищення заробітної плати на 5,5% для працівників певного рівня, що є найбільшим підвищенням за останні роки.
- Профспілка заперечує це і каже, що компанія підвищила заробітну плату робітників на 2% і запропонувала ще 1,5% за зміни умов роботи.
- Британська поштова служба і служба доставки вибачилися перед своїми клієнтами за збої та заявили, що розробили плани на випадок непередбачених обставин, але не можуть повністю замінити щоденних обовʼязків свого передового персоналу.
- Профспілка британських поштових працівників назвала акцію «найбільшим страйком літа» і повідомила, що переговори з керівництвом Royal Mail зайшли в глухий кут, пише Financial Times.
Контекст
Раніше цього місяця Royal Mail попередила, що може зазнати збитків для свого бізнесу в Великій Британії у 2022–2023 фінансовому році, якщо страйк триватиме.
Подальші страйки заплановані на 31 серпня, 8 та 9 вересня.
Головний виконавчий директор Royal Mail Саймон Томпсон каже, що бізнес мусить змінити свої методи роботи, щоб показати той факт, що тепер він доставляє більше посилок ніж листів, а ринок доставки посилок дуже конкурентний.
У липні інфляція у Великій Британії вперше за 40 років перевищила 10%, а до кінця року має зрости ще, створюючи додатковий тиск на сімейні бюджети й загрожуючи тривалим економічним спадом, пише The Wall Street Journal.
Нещодавно Велика Британія тимчасово зупинила закордонну фінансову допомогу, яка не вважається критичною, через побоювання щодо зростання тиску на державний бюджет. Будь-які платежі на суму понад 1 млн фунтів стерлінгів ($1,2 млн) заборонені, тільки якщо вони не критичні для життя або якщо їх блокування не призведе до додаткових витрат. За словами джерел, нові контракти й діяльність, повʼязані з угодами, які ще не набули чинності, також припиняються.
Велика Британія страждає від особливо сильного сплеску цін частково через рішення у 2016 році вийти з Європейського Союзу, що спричинило зростання витрат для імпортерів, а ослаблення фунта також підняло ціни на товари й послуги, придбані за кордоном, повідомляє WSJ. Brexit також зменшив кількість іноземних працівників у деяких низькооплачуваних галузях, таких як гостинність, підвищивши витрати й ціни.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.