Категорія
Новини
Дата

Україна виробила вдвічі більше мінометних та артилерійських боєприпасів у липні, ніж за весь 2022 рік – Камишін 

У липні Україна виробила в понад двічі більше мінометних та артилерійських боєприпасів, ніж за весь минулий рік, повідомив міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін в інтерв'ю The Wall Street Journal. До кінця року Україна вироблятиме 155-мм боєприпаси стандарту НАТО.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • За словами Камишіна, результати виробництва снарядів за липень, ймовірніше, свідчать не про те, скільки багато Україна виробляє зараз, як про те, як мало вона випускала раніше. Він додав, що цифри засекречені, але пройдуть роки, перш ніж Україна зможе виготовляти достатньо боєприпасів для задоволення поточних потреб.
  • За словами Камишіна, за рік до вторгнення Україна взагалі не робила боєприпасів.
  • Безпосереднім пріоритетом Камишіна були боєприпаси, які, за словами офіційних осіб США, споживаються українськими військами зі швидкістю близько 90 000 снарядів на місяць. Щоб підштовхнути виробництво, він відвідав десятки заводів, розосереджених по країні і за кордоном, щоб Росії було важче завдати удару по них.
  • За його словами, він здивувався, виявивши, що деякі фабрики не працюють цілодобово чи у вихідні дні. «На другий рік війни всі мають працювати 24/7». Міністр продовжив контракти оборонних компаній до кінця року та залучив більше фірм для переорієнтації виробництва на оборонну промисловість.
  • За його словами, до кінця року Україна вироблятиме 155-мм боєприпаси стандарту НАТО, також уже вироблені радянські калібри 152-мм та 122-мм.
  • Камишін сподівається, що інші компанії наслідуватимуть приклад німецького виробника боєприпасів Rheinmetall, BAE Systems та турецької Baykar, які вже працюють над відкриттям заводів в Україні. За словами Камишіна, кілька американських виробників зброї також виявили зацікавленість.
  • Камишін додав, що оборонна промисловість України може послужити двигуном відновлення економіки та забезпечити її безпеку після закінчення війни. 

Контекст

Росія – другий за величиною експортер озброєнь у світі – продовжує виробляти військову техніку, Україна в цьому питанні відстає. Колись Київ був ключовим центром радянської оборонної промисловості, але багато збройових заводів після здобуття незалежності 1991 року, в наступні десятиліття занепали. 

Західні союзники втрутилися, коли Україна вичерпала свої запаси боєприпасів у перші місяці війни, тоді як місцеві оборонні підприємства намагалися збільшити виробництво під російськими бомбардуваннями.

Камишіна призначили очільником Мінстратегпрому в березні.

Наразі Україна залежить від західних країн, які також щосили намагаються збільшити виробництво після вичерпання власних запасів боєприпасів. 

США нещодавно надали Києву касетні боєприпаси, оскільки українські сили намагаються прорвати російську оборону на півдні країни. Європейські держави також уклали угоду про мобілізацію €500 млн на збільшення виробництва боєприпасів для України та для себе.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні