Категорія
Новини
Дата

Українська ППО збила російську ракету, яка прямувала у дамбу Київського водосховища. Фахівці пояснюють, які могли бути наслідки, якби ракету не збили

Вночі російські війська намагалися обстріляти ракетами дамбу Київського водосховища, повідомляє «Укрводшлях».

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Факти

  • Сьогодні вранці о 3:50 українська протиповітряна оборона збила російську ракету, що прямувала в напрямку дамби Київського водосховища, розташованої на північ від Києва.
  • Якщо дамбу зруйнувати, повінь завдасть катастрофічних збитків, затопить житлові райони та села, поставивши під загрозу життя сотень тисяч людей.
  • Якщо київська дамба прорве, то Канівська, Кременчуцька та інші греблі каскаду будуть зруйновані, що своєю чергою може призвести навіть до аварії на Запорізькій АЕС.
  • Прорив київської дамби призведе до руйнування Оболоні, Подолу та всього лівого берега Києва. У результаті повінь зруйнує мости та комунікації, залишивши територію без світла, води та транспорту.

Коментарі фахівців

Засновник та співвласник енергетичного холдингу «Гідроенергоінвест-Акванова» Ігор Тинний:

«Якщо ракета потрапить в земляну насипну частину — скоріше за все це не призведе до прориву, тому що величезний земляний прошарок — замортизує удар. Інша справа — влучання в бетонну споруду, або шлюзові камери для проходу суден, що розташовані поруч. Це може призвести до руйнування».

Військовий геодезист, співробітник Придніпровської будівельної академії, який попросив не називати свого прізвища:

«Під час СРСР на українських ГЕС було встановлено систему «Каскад» — у разі контрольованого підриву будь-якої дамби вгорі Дніпра все буде затоплено хвилею все до Чорного моря. Удар однієї ракети навряд чи викличе такий самий обсяг наслідків: обсягу не вистачить на прорив, а конструкція легко піддається ремонту. Але будь-яка руйнація на дамбі (будь-якої) біля АЕС зупинить станцію».

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні