Категорія
Новини
Дата

Уряд має дозволити виїзд за кордон чоловікам із бізнес-метою. ЄБА звернулася до премʼєра Шмигаля

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до прем’єрміністра України Дениса Шмигаля із закликом забезпечити можливість виїзду для працівників, заброньованих підприємствами на період воєнного стану.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • На сьогодні в Україні відсутній чіткий та прозорий порядок отримання відстрочок від призову на військову службу для виїзду за кордон, йдеться у зверненні ЄБА.
  • Вже у короткостроковій перспективі це може суттєво знизити якість переговорних процесів із міжнародними бізнес-партнерами або й взагалі призупинити запуск нових бізнес-проєктів, вважають в ЄБА. В кінцевому результаті може програти виробництво промислової й сільськогосподарської продукції та, відповідно, знизиться надходження валюти в країну.
  • Невирішеним залишається питання щодо можливості перетину кордону заброньованих працівників, яким надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, зазначають в Асоціації.
  • ЕБА просить український уряд забезпечити можливість виїзду для працівників, заброньованих підприємствами на період воєнного стану, а також розробити порядок надання короткострокової відстрочки військовозобов’язаним громадянам України від призову на військову службу для виїзду за кордон із бізнес-метою.

Контекст

Під час воєнного стану чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон лише за певних обставин. Зокрема, якщо вони супроводжують дітей або осіб, які потребують допомоги. Виняток також – водії, які здійснюють вантажні перевезення.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні