Максим Тімченко /надано пресслужбою
Категорія
Новини
Дата

У ДТЕК заявили про 17,6 млрд грн збитків своїх ТЕС і просять допомоги

2 хв читання

Максим Тімченко Фото надано пресслужбою

Збитки теплоенергетичних станцій ДТЕК за час війни досягли 17,6 млрд грн, понад третина з яких – за третій квартал, компанія потребує підтримки через останні російські обстріли. Про це сказав гендиректор ДТЕК Максим Тімченко в коментарі «Інтерфакс-Україна».

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • «За вісім місяців (війни) наші ТЕС отримали 17,6 млрд грн збитків, і це при розрахунку вартості вугілля, яка штучна, 4200 грн за тонну. Але ми далі не можемо виживати за таких умов», – сказав CEO ДТЕК.
  • Тімченко зазначив, що збитки, яких зазнала компанія з 10 жовтня, після масованих ударів російських військ по енергообʼєктах України, сягнули близько $40 млн.
  • «Це ті збитки, яких завдано нам за тиждень. Ця цифра не відображає всього масштабу руйнувань, які були до цього і які ми вже профінансували зі своїх джерел. Загальний обсяг обчислюється мільярдами гривень», – пояснив він.
  • Тімченко назвав ситуацію в компанії «без перебільшення катастрофічною і з погляду руйнувань, і з погляду зусиль, які потрібні на відновлення».
  • Очільник ДТЕК упевнений, що в такій ситуації держава має надати підтримку приватному бізнесу, тим паче з огляду на те, що вона це робить щодо державних компаній.
  • Як приклад він навів надання НЕК «Укренерго» кредитів ЄБРР на відновлення мереж під держгарантії, що недоступно приватному бізнесу, а також підтримку державної теплової генерації в особі ПАТ «Центренерго», зазначивши, що «ДТЕК», зокрема, як і обіцяв, поставив 100 000 т вугілля на його ТЕС.
  • «Наше бачення – енергосектор має працювати як єдине ціле. Сьогодні на лінії фронту передусім «Укренерго», але, звісно, і теплова генерація. Ми теж мішень – із семи станцій, які працюють, шість – наших. Якщо підтримувати держсектор, то треба підтримувати і приватний», – зазначив Тімченко.
  • Однією з найважливіших проблем ринку, яка суттєво впливає на фінансове становище виробників електроенергії, він назвав ціну ресурсу, яка не відповідає реальному стану справ та обмежена прайс-кепами (на ринку «на добу наперед» максимальний прайс-кеп для годин мінімального навантаження становить 2000 грн грн/МВт-год, для годин максимального навантаження – 4000 грн/МВт-год – ред.).
  • «Не можна штучно тримати ціну і вважати, що ми можемо економічно встояти в цій ситуації. Ця вартість має бути наближена до реальності. Це не повинно коштувати, наприклад, 300-350 євро/МВт-год (як у Європі), але система буде фінансово незбалансованою, якщо ми залишимо рівень 80-85 євро/МВт-год», – зазначив СЕО ДТЕК.

Контекст

Росія третій тиждень поспіль обстрілює українську енергетичну інфраструктуру. За цей час пошкоджено енергообʼєкти 11 областей і Києва, зруйновано 30% української енергетики. Обстріли спричиняють масові відключення електроенергії по всій країні.

Під прицілом РФ – підстанції та теплові електростанції, дві третини яких належать ДТЕК. Неодноразово обстріляні Бурштинська та Ладижинська ТЕС компанії. 

Росіяни завдають удари не по генерувальних потужностях, а по системах звʼязку з енергосистемою. 

Бʼють по відкритих розподільчих пристроях, трансформаторах, перемикачах, щоб станцію, яка може виробляти електроенергію, було неможливо зʼєднати з обʼєднаною енергосистемою. Ключові цілі – це трансформаторні високовольтні підстанції «Укренерго» та обладнання видачі потужності на теплових електростанціях. Коли розбивають вузлові підстанції, то в одному регіоні виходить профіцит, а в іншому – дефіцит.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд