Війна на Близькому Сході стане випробуванням на міцність для світової економіки, потрясіння різних форм і масштабу й надалі виникатимуть, заявила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва під час конференції «Азія у 2050 році» в Бангкоку.
Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4
Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.
Деталі
- «Цього тижня світова економіка знову піддається випробуванням через новий конфлікт на Близькому Сході. Як і у будь-якій війні, я співчуваю людям, що страждають, та сім’ям, які втратили близьких», – заявила Георгієва.
- Вона наголосила, що МВФ як гарант міжнародної економічної та фінансової стабільності ретельно відстежує події, оцінює їхні регіональні та глобальні економічні наслідки і врахує це в World Economic Outlook, який буде опублікований наступного місяця.
- Георгієва застерегла, що якщо конфлікт триватиме, він може вплинути на ціни на енергоносії, настрої на ринках, економічне зростання та інфляцію, ставлячи додаткові виклики перед політиками.
- Для більшості країн Азії ключовим питанням є енергетична безпека та довіра ринків, які вже реагують на новини про війну.
- Вона також зазначила, що нинішній конфлікт демонструє, що невизначеність стала «новою нормою». «Нові потрясіння з’являтимуться у різних формах і масштабах. Часто ми не можемо їх передбачити, але завжди повинні бути готовими», – підкреслила Георгієва.
Контекст
Європейські фондові ринки переживали розпродажі акцій у перші два робочі дні після початку війни на Близькому Сході, але в середу 4 березня цей рух призупинився. Дещо заспокоїли європейські торги неофіційні повідомлення про те, що Іран звернувся до ЦРУ щодо обговорення умов припинення конфлікту. Падіння в одній частині ринку поширилось і на інші. Золото, яке вважається класичною безпечною гаванню, у вівторок впало більш як на 4%, хоча в середу відновило зростання до рівня понад $5150 за тройську унцію, або +1,3%, станом на 17:00, свідчать дані торгів.
Тим часом найбільше напруження перенеслося до Південної Кореї, де індекс KOSPI закрився зі зниженням на 12% – найбільше падіння за всю історію спостережень.