Категорія
Новини
Дата

Власник «Київстару» заявив про знецінення бізнесу в Україні на $20 млн, в Росії – майже на півмільярда

Група Veon у першому кварталі зафіксувала знецінення свого бізнесу в Україні на $20 млн, не дивлячись на «високі показники ефективності», в Росії – на $449 млн, йдеться у пресрелізі компанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Український бізнес Veon (мобільний оператор «Київстар») продемонстрував «високі показники ефективності», хоча активи в країні знецінилися на $20 млн. Причиною компанія називає фізичні збитки через знищене обладнання внаслідок військових дій. 
  • Причину знецінення бізнесу в РФ компанія пояснила «вищим коефіцієнтом дисконтування», який буде використовуватися для майбутніх грошових потоків, повʼязаних з російськими операціями щодо міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ).

Контекст

«Київстар», що мав 26 млн користувачів на початку року, втратив понад 1 млн абонентів від початку повномасштабної війни, повідомив Forbes президент «Київстару» Олександр Комаров.

На Донеччині станом на кінець травня працювало 30% базових станцій «Київстар», а в Луганській – 0. Лише у Київській, Чернігівській та Сумській областях було пошкоджено близько 30–35% всіх сайтів, близько 10–15% – зруйновано. У травні компанія відновила роботу 200 станцій з 1000. В компанії заявляли, що відбудувати один зруйнований сайт коштує близько 1,5 млн грн.

Veon (раніше Vimpelcom) заснована російським бізнесменом Дмитром Зіміним. Холдинг зареєстрований на Бермудських островах, йому належать телекомунікаційні активи у країнах Азії, Африки та СНД. У Росії VEON володіє телекомунікаційною компанією «ВимпелКом» (бренд «Білайн»). 47,9% акцій «ВимпелКому» належить LetterOne (входить до «Альфа-Груп»).

Співзасновник «Альфа-Груп» Михайло Фрідман після санкцій ЄС через російську військову агресію проти України на початку березня залишив раду директорів VEON, до якої входив з 2010 року.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні