Нафтопереробний завод у Волгограді, що належить російській компанії «Лукойл», 12 лютого призупинив переробку нафти після пожежі, яка спалахнула внаслідок атаки українського дрона. Про це пише Reuters із посиланням на джерела в галузі.
Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4
Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.
Деталі
- У січні інтенсивність ударів по російській енергетичній інфраструктурі дещо знизилася на тлі мирних переговорів, однак останніми днями атаки знову посилилися, пише видання.
- Джерела зазначають, що було пошкоджено ключову установку первинної перегонки нафти CDU-1, на яку припадає близько 40% виробничих потужностей підприємства. Продуктивність цієї установки становить приблизно 18 600 т на добу, або близько 140 000 барелів на день.
Контекст
У 2024 році Волгоградський НПЗ переробив 13,5 млн т нафти, що становить близько 5% від загального обсягу переробки на російських заводах. Підприємство випустило 6 млн т дизельного пального, 1,9 млн т бензину та 700 000 т мазуту.
Голова СБУ Василь Малюк раніше заявляв, що протягом 2025 року українські сили завдали приблизно 160 результативних ударів по об’єктах нафтовидобувної та нафтопереробної інфраструктури в Росії. Пік атак припав на вересень і жовтень – у цей час було уражено шість НПЗ, два нафтотермінали, три нафтобази та дев’ять нафтоперекачувальних станцій.
У листопаді українські дрони атакували російські нафтопереробні заводи 14 разів, що стало найвищим місячним показником із початку повномасштабної війни.
Більш детальний перелік уражених об’єктів і наслідків ударів опубліковано в матеріалі Forbes.