Категорія
Новини
Дата

З України виїде 2800 мільйонерів до кінця року – дослідження

До кінця 2022 року Україну залишать 2800 мільйонерів. Це 42% усіх осіб, що мають статок в мільйон доларів. Про це йдеться у дослідженні компанії Henley&Partners, що займається відстеженням міграції багатих фізичних осіб.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Причина виїзду – війна, розпочата Росією в Україні.
  • Понад 15 000 мільйонерів покинуть Росію цього року. Це становить 15% усіх мільйонерів РФ.
  • «Заможні люди емігрують з Росії в кількості, яка невпинно зростає, щороку – протягом останнього десятиліття, що є раннім попередженням про поточні проблеми, з якими стикається країна. Історично склалося так, що колапсу великих країн зазвичай передувало прискорення еміграції багатих людей, які часто їдуть першими, оскільки вони мають для цього кошти», – цитують голову дослідницького відділу New World Wealth Ендрю Амойлса.
  • У дослідженні також пишуть, що заможні люди з усього світу традиційно переїжджали до США та Великої Британії, але очікується, що Обʼєднані Арабські Емірати стануть першим місцем для емігрантів-мільйонерів — +4%. Очікується також, що велика кількість мільйонерів переїде до Мальти, Маврикію та у Монако.
  • В інших країнах відтік не перевищив 2%.

Контекст

Forbes зібрав дані щодо втрачених, зруйнованих або пошкоджених активів підприємців під час повномасштабної російської агресії. Серед найбільш постраждалих – Рінат Ахметов, Вадим Новинський, Олександр Ярославський та Ігор Коломойський.

Прямі одноразові втрати економіки від руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення Росії сягають щонайменше $565 млрд, свідчать дані Міністерства економіки, зібрані проєктом «Росія заплатить». 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні