Росія відмовилася від пропозиції США щодо «різдвяного припинення вогню». Водночас, за даними розвідки, Москва готується до масованих атак по Україні саме у святковий період. Про це заявив президент Володимир Зеленський 22 грудня під час виступу в Дипломатичній академії з нагоди Дня дипломата, передає «Суспільне».
Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4
Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.
Деталі
- За словами президента, США пропонували «різдвяне перемир’я» не як завершення війни, а як символічний крок для запуску дипломатичного процесу, однак Росія відразу дала зрозуміти, що не готова до жодних компромісів і відкинула цю ідею.
- Характер дій Кремля свідчить про підготовку чергового акту терору саме на Різдво. Через це 22 грудня відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача. За словами Зеленського, 23, 24, 25 грудня – дні найбільшого ризику масованих ракетно-дронових ударів.
- Зеленський наголосив, що віддав наказ максимально зосередити засоби захисту навколо великих міст, сіл та громад. ГУР та інші служби переведені в режим посиленого моніторингу запусків.
Контекст
Восени 2025 року атаки на енергетичну інфраструктуру України стали ще інтенсивнішими: Росія майже кожні десять днів завдає масованих ударів дронами та балістичними ракетами. Такий ритм атак ускладнює повноцінне відновлення енергосистеми. Наскільки критична ситуація та чи витримає енергосистема зиму, читайте деталі у матеріалі Forbes.