Категорія
Новини
Дата

Zoom купує Five9 за $14,7 млрд. Купівля підтримає зростання сервісу після закінчення пандемії

Zoom за $14,7 млрд купує Five9, розробника хмарного програмного забезпечення для колл-центрів. Угода допоможе сервісу продовжувати зростати після повернення людей в оффлайн – до офісів і шкіл.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

  • Це найбільша покупка в історії Zoom, чиї послуги відеоконференцій стали популярні під час пандемії. За умовами домовленості власники Five9 обміняють кожну акцію на 0,5533 акції Zoom класу A, згідно з пресрелізом компанії. Ради директорів Zoom і Five9 уже схвалили угоду, але ще потрібна згода від акціонерів Five9 і регулюючих органів. Компанії планують закрити операцію в першій половині 2022 року.
  • Після купівлі Five9 стане підрозділом Zoom, а глава Five9 Роуен Троллоп продовжить керувати компанією.
  • Купівля Five9 допоможе Zoom розвивати свій сервіс хмарної телефонії Zoom Phone і конкурувати з Amazon, Cisco Systems, RingCentral і Microsoft з її Microsoft Teams на ринку колл-центрів, який оцінюють у $24 млрд, пише Bloomberg. До угоди послугами Five9 користувалися Under Armour, Citrix, Athena Health і Lululemon. «Ми постійно шукаємо способи поліпшити нашу платформу, і додавання Five9 є природним підходом», – каже в заяві компанії генеральний директор Zoom Ерік Юань.

Контекст

Акції Zoom виросли уп'ятеро в 2020-му і ще на 7% із початку 2021-го, до $200 за акцію; вартість акції Five9 $178.

Виручка Zoom у першому кварталі зросла майже втричі порівняно з тим же періодом минулого року і досягла $956 млн. За 2020 рік прибуток підскочив на 326%, до $2,6 млрд. Кількість постійних користувачів сервісу зросла до 467 100 осіб, що в 4,7 раза вище, ніж до пандемії коронавірусу. Ринкова вартість Zoom становить близько $107 млрд. Для порівняння: Five9 коштує $12 млрд.

Компанія Zoom минулого року купила блокчейн-стартап Keybase, який крім технології наскрізного шифрування, розробляє зашифровані чат, хмарну систему зберігання файлів і Git репозиторії. У червні 2021-го Zoom також придбала німецький стартап Kites – перекладач у реальному часі. Умови обох угод не розголошувалися.

Експерти очікують, що в найближчому майбутньому темпи поширення коронавірусу сповільняться і співробітники компаній повернуться до офісів. Ця перспектива турбує деяких інвесторів Zoom, які побоюються зниження інтересу до сервісу, пише The Guardian.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні