Категорія
Новини
Дата

«Таскомбанк» Тігіпка відсудив в «Укрзалізниці» $5,4 млн за позовом щодо боргів «Донецької залізниці»

1 хв читання

Північний апеляційний госпсуд частково задовольнив позов «Таскомбанку» Сергія Тігіпка до держпідприємства «Укрзалізниця». Прийнято рішення стягнути з відповідача на користь позивача $5,4 млн заборгованості «Донецької залізниці» за кредитним договором від 11 липня 2012 року, повідомляє Finbalance.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

Важливі цифри

Загалом борги «Укрзалізниці» становлять близько 40 млрд грн, пише БізнесЦензор

Контекст

Державне підприємство «Донецька залізниця» є однією з регіональних філій «Укрзалізниці», яке обслуговувало Донецьку й Луганську області, а також частини сусідніх областей.

До початку війни «Донецька залізниця» взяла кредити на закупівлю вагонів та локомотивів. Після початку гібридної агресії Росії й окупації частини територій Донецької і Луганської областей усе це залишилося на окупованій території. Наразі на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, так званих ДНР та ЛНР, знаходиться понад 20 000 вантажних вагонів «Укрзалізниці», майже 6000 вагонів інших власників, майже 6000 пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів.

У червні 2020 року Велика палата Верховного Суду визнала «Укрзалізницю» правонаступницею «Донецької залізниці». Кредитори звертаються до «Укрзалізниці» з вимогою погасити зобов'язання окупованого підприємства.

«Укрзалізниця» заявила, що рішення Великої палати Верховного Суду загрожує національній безпеці та економіці України. В зв'язку з цим компанія звернулася до президента, прем’єрміністра, Верховної Ради України, органів державної влади з проханням ужити всіх можливих заходів для захисту прав та інтересів товариства та держави. Однак результати звернення поки що невідомі.

За приблизними підрахунками сума фінансових зобов’язань «Донецької залізниці» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, серед яких є підприємства власності суб’єктів резидентства Російської Федерації, зокрема, ПАТ «Сбербанк» на суму 3,5 млрд грн, ПАТ «ВТБ Банк» на суму 1,2 млрд грн.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні