Категорія
Новини
Дата

«Таскомбанк» Тігіпка відсудив в «Укрзалізниці» $5,4 млн за позовом щодо боргів «Донецької залізниці»

Північний апеляційний госпсуд частково задовольнив позов «Таскомбанку» Сергія Тігіпка до держпідприємства «Укрзалізниця». Прийнято рішення стягнути з відповідача на користь позивача $5,4 млн заборгованості «Донецької залізниці» за кредитним договором від 11 липня 2012 року, повідомляє Finbalance.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

Важливі цифри

Загалом борги «Укрзалізниці» становлять близько 40 млрд грн, пише БізнесЦензор

Контекст

Державне підприємство «Донецька залізниця» є однією з регіональних філій «Укрзалізниці», яке обслуговувало Донецьку й Луганську області, а також частини сусідніх областей.

До початку війни «Донецька залізниця» взяла кредити на закупівлю вагонів та локомотивів. Після початку гібридної агресії Росії й окупації частини територій Донецької і Луганської областей усе це залишилося на окупованій території. Наразі на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, так званих ДНР та ЛНР, знаходиться понад 20 000 вантажних вагонів «Укрзалізниці», майже 6000 вагонів інших власників, майже 6000 пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів.

У червні 2020 року Велика палата Верховного Суду визнала «Укрзалізницю» правонаступницею «Донецької залізниці». Кредитори звертаються до «Укрзалізниці» з вимогою погасити зобов'язання окупованого підприємства.

«Укрзалізниця» заявила, що рішення Великої палати Верховного Суду загрожує національній безпеці та економіці України. В зв'язку з цим компанія звернулася до президента, прем’єрміністра, Верховної Ради України, органів державної влади з проханням ужити всіх можливих заходів для захисту прав та інтересів товариства та держави. Однак результати звернення поки що невідомі.

За приблизними підрахунками сума фінансових зобов’язань «Донецької залізниці» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, серед яких є підприємства власності суб’єктів резидентства Російської Федерації, зокрема, ПАТ «Сбербанк» на суму 3,5 млрд грн, ПАТ «ВТБ Банк» на суму 1,2 млрд грн.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні