Прослухати матеріал
05:06 хвилинНавесні «Укрзалізниця» запроваджує динамічне ціноутворення на квитки у вагонах СВ та першому класі поїздів «Інтерсіті+», підвищує ціни на частину міжнародних напрямків та робить жорсткішими правила повернення квитків. Чи здатен цей крок суттєво вплинути на фінансову стабільність УЗ?
Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4
Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.
Дефіцит бюджету АТ «Укрзалізниця» на 2026 рік перевищить 40 млрд грн, згідно прогнозу Міністерства розвитку громад та територій. Окрім операційного дефіциту, компанія із січня – у дефолті за боргом у понад $1 млрд, які були позичені для фінансування проєктів Євро-2012.
Крок до стабілізації ситуації – нова модель ціноутворення у преміумсегменті, яку УЗ представила 5 лютого: вартість квитків у вагонах СВ та «Інтерсіті» першого класу залежатиме від сезонності, дня тижня, дат продажу та рівня заповненості вагонів. Нові тарифи запрацюють протягом березня–квітня, повідомив голова правління компанії Олександр Перцовський 5 лютого. Крім цього, з квітня на 20% зросте вартість проїзду у вагонах СВ (люкс) міжнародних поїздів.