Категорія
Новини
Дата

НБУ заборонив обмінникам показувати курс валют на вуличних табло через спекуляції та «банкоматний туризм»

Національний банк посилив вимоги до небанківських фінустанов, які здійснюють обмін готівкової валюти. Зокрема, відтепер їм заборонено демонструвати актуальні курси валют на вуличних табло чи інших зовнішніх носіях, йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти:

  • Таке рішення правління НБУ прийняло 29 липня (постанова НБУ №165). У релізі, оприлюдненому пресслужбою регулятора, зазначається, що цей крок повʼязаний зі «спекулятивними ознаками у небанківському сегменті готівкового валютного ринку».
  • «Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування «банкоматного туризму», – йдеться у повідомленні пресслужби.
  • При цьому, йдеться у поясненні регулятора, попит та пропозиція у безготівковому сегменті валютного ринку стабілізувалися. Таким чином НБУ вважає, що курси які останніми днями встановлюють небанківські обмінники, формуються за спекулятивним принципом.
  • Також Нацбанк посилив ряд інших вимог до фінустанов, які мають валютообмінні ліцензії. Зокрема, НБУ наголосив на обовʼязковості відеоспостереження у приміщеннях, де здійснюється валютообмін та зобовʼязав такі компанії передавати регулятору інформацію про використання РРО. «Відповідні небанківські установи ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток», – йдеться у релізі Нацбанку.

Контекст

21 липня НБУ підвищив рівень фіксованого курсу долара з 29,25 до 36,57 грн/$.

Після цього роздрібні курси перетнули позначку у 40 грн/$. Станом на 19:30 29 липня курс долара на «чорному» ринку складав 42,2 грн/$, курс продажу у банках становив 41 грн/$.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні