Категорія
Новини
Дата

Помер Олексій Скрипник-молодший, співзасновник IT-компанії ELEKS і просто дуже хороша людина

Олексій Скрипник-молодший /з особистого архіву

Олексій Скрипник-молодший Фото з особистого архіву

23 лютого вдень у себе в кабінеті помер підприємець Олексій Скрипник. Одному із засновників IT-компанії ELEKS було 57 років. Причина смерті – тромб, що відірвався. Цю інформацію підтвердив редакції керівник проєкту «Forbes Україна» Володимир Федорин, який дружив з Олексієм

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Скрипник побудував одну з найбільших сервісних IT-компаній. Зараз у ELEKS близько 2000 співробітників та понад 750 виконаних проєктів. За даними DOU.UA, вона займає 13-й рядок у списку 50 найбільших IT-роботодавців України. У 2020 році ELEKS отримала 192 млн грн виручки, за даними YouControl.

ELEKS розпочався з кооперативу з розробки програмного забезпечення. Скрипник-молодший – тоді співробітник «Львівенерго» – заснував його з батьком у 1990 році. Першим їх великим проєктом стала медична система. «ELEKS розпочинався як група ліцеїстів. У мене був дуже простий критерій: я хотів наймати людей, які розумніші за мене», – говорив Скрипник в інтерв'ю Forbes.

Скрипник-молодший планував назвати спільний бізнес на честь батька (теж Олексія), але Alex уже був зайнятий і вийшов ELEKS, який також означає «Електричні системи».

Аутсорсом – тобто розробкою під ключ для іноземних клієнтів – компанія почала займатися з 1999 року після економічних потрясінь в українській економіці. Наступна криза, яка вдарила у 2008-му, змусила стати ще глобальнішою: ELEKS почала відкривати представництва у США, Великій Британії, Польщі, Німеччині, Канаді, Естонії.

У 2015 році Скрипник пішов у політику та був обраний народним депутатом від партії «Об'єднання «Самопоміч»» Андрія Садового. В ELEKS він перемістився на позицію голови наглядової ради. «Один із епікфейлів – піти до парламенту», – розповідав про своє рішення Скрипник в інтерв'ю DOU.UA.

Скрипник намагався допомагати українським збройним силам. Розвивав проєкт створення безпілотної техніки, був радником голови Укроборонпрому Гліба Гусєва. Його остання публікація на Facebook присвячена пожертвуванню, яке ELEKS зробив у благодійний фонд «Повернись живим», що допомагає українській армії. За останній рік ELEKS перерахував на рахунок організації понад 1,1 млн грн.

У Скрипника-молодшого залишилося четверо синів та донька.

Редакція Forbes висловлює щирі співчуття сім'ї Олексія.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні