Категорія
Новини
Дата

Adidas продає Reebok за $2,5 млрд американській компанії ABG. Що сталося

Німецький виробник одягу та взуття Adidas продає бренд Reebok за $2,5 млрд американській компанії з управління брендами Authentic Brands Group (ABG). Це на $1,3 млрд дешевше, ніж Adidas купив його 15 років тому.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Більшу частину суми ABG виплатить готівкою, решта — у вигляді умовної і відстроченої винагороди. Операцію планують закрити в першому кварталі 2022 року.
  • Adidas заявила, що розділить більшу частину виторга від угоди зі своїми акціонерами.
  • Після продажу Reebok збереже свою штаб-квартиру в Бостоні і продовжить діяльність в Північній і Латинській Америці, Азійсько-тихоокеанському регіоні, Європі та Росії, пише Reuters. В перехідний період бренд також тісно співпрацюватиме з німецькою компанією.

Контекст

Adidas придбала Reebok в 2006 році за $3,8 млрд. В угоду також входили бренди Rockport, CCM Hockey і Greg Norman, які пізніше були продані за €400 000. Adidas сподівалася, що Reebok зможе повернути собі славу свого розквіту 1980-х років і створити серйозного суперника Nike, пише The New York Times. Але бренд загубився в імперії Adidas і щосили намагався знайти звʼязок зі споживачами. Погані результати Reebok призвели до неодноразових закликів інвесторів позбутися бренду, пише Reuters.

Гендиректор Adidas Каспер Рорстед, зайнявши свій пост 2016 року, запустив план з оздоровлення Reebok. Він закривав неефективні магазини і відмовлявся від продовження ліцензійних угод. Це допомогло в 2018 році повернутися до прибутковості, але Reebok продовжував відставати від основного бренду — Adidas. Крім того, бізнес постраждав від пандемії COVID-19. У 2020 році продажі Reebok впали на 19%, до €1,41 млрд з €1,75 млрд роком раніше. В першому півріччі цього року продажі Reebok зросли до €823 млн з €600 млн рік тому, а чистий прибуток склав €68 млн в порівнянні з чистим збитком в €69 млн в першій половині 2020 року. Аналітики вважають, що стан бренду поліпшила співпраця з Cardi B та новий акцент на жіночому одязі.

Authentic Brands вже скупив понад 30 брендів, в тому числі збанкрутілі активи — Brooks Brothers, Aeropostale, Forever 21, Barneys New York, зауважує Bloomberg. Також компанія придбала колекцію брендів від PVH Corp., в тому числі Izod і Van Heusen.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні