Категорія
Новини
Дата

Банки із Вірменії, Вʼєтнаму та Казахстану відмовилися від російських карток «Мир»

1 хв читання

Банки Вірменії, Вʼєтнаму і Казахстану перестали приймати картки з російською платіжною системою «Мир», пише прокремлівське видання «Известия». Раніше від карток «Мир» відмовилися два великих турецькі банки. 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

- У call-центрах вʼєтнамського банку BIDV та казахстанського «Халика» повідомили, що на даний момент не приймають російські картки.

- BIDV продовжує обслуговувати картки VISA, Mastercard, Western Union, JCB, UnionPay, а платіжної системи «Мір» у цьому списку немає, повідомив співробітник банку. 

- У Народному банку Казахстану (Халик банк) повідомили, що російські картки не обслуговуються ні через термінали, ні через банкомати.

- У ЦБ РФ виданню повідомили, що закордонні партнери самі ухвалюють рішення щодо відкриття своєї інфраструктури для прийому карток «Мир».

- На сайті платіжної системи «Мир» на 20 вересня було закрито розділ, в якому раніше повідомлялося про географію прийому карток.

- 20 вересня стало відомо, що у Вірменії банки також перестають обслуговувати російську платіжну систему «Мир». Центробанк країни заявив, що рішення щодо роботи з російськими картками комерційні банки ухвалять самостійно. 

Контекст

Раніше турецькі банки Isbank та Denizbank оголосили про припинення обслуговування карт російської платіжної системи «Мир». 

Офіційні особи США вже давно приватно висловлювали стурбованість з приводу того, що Туреччина стала притулком для російських активів, які перебувають під санкціями, після вторгнення Росії в лютому, кажуть джерела. Але в останні дні адміністрація Байдена стала голосніше заявляти про свої вимоги до турецького уряду щодо дотримання санкцій.

Мінфін США направив листа до низки бізнес-асоціацій у Туреччині з попередженням про ризик потрапити під санкції у разі співпраці з росіянами, на яких уже були накладені обмеження, писала WSJ наприкінці серпня. У мінфіні вважають, що турецькі банки не можуть мати заочних відносин із російськими банками, що перебувають під санкціями, зберігаючи при цьому такі ж звʼязки з американськими банками.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні