Категорія
Новини
Дата

Ердоган повторив тезу Путіна про «українське зерно для багатих країн»

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував відновити постачання зерна з Росії і погодився з тезою президента країни-агресора Володимира Путіна про українське зерно для «заможних країн», пише Anadolu Ajansı.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Путіна турбує той факт, що постачання зерна відбувається в країни, які вводять ці санкції, сказав президент Туреччини. «Ми хочемо, щоб почалися поставки зерна з Росії, ми очікуємо цього», – сказав він.
  • Ердоган повторив слова Путіна про те, що українське зерно нібито йде до багатих країн, а не до бідних.
  • Він також заявив, що планує обговорити цю тему з Путіним у Самарканді.

Контекст 

7 вересня Путін заявив, що угода з країнами Заходу щодо вивезення зерна з України, в рамках якої Росія розблокувала чорноморські порти, виявилася обманом. Він вважає, що ситуація щодо вивезення російського зерна «хитро зроблена»: хоча прямо обмежень немає, вони є за фрахтом, який зараз виводиться з-під санкцій. Найбідніші ж країни просто не отримали зерно, оскільки воно пішло до Європи. «Нас і найбідніші країни обдурили, як у народі кажуть, просто кинули», – сказав президент РФ. За його словами, за Всесвітньою програмою продовольства ООН було завантажено всього два кораблі.

За даними Мінінфраструктури України, у рамках «зернової ініціативи» з моменту виходу першого судна з українським продовольством і до сьогодні уже експортовано 2,37 млн т агропродукції. В країни Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн т, в Європу – 32 судна з 0,85 млн т, в Африку – 16 суден з 0,47 млн т агропродукції.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що на практиці 2/3 українського зерна, яке уряд вже вислав через «зерновий коридор» до іноземних споживачів, орієнтовано на ринки Азії, Африки та Близького Сходу.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні