Категорія
Новини
Дата

ЄС підписав меморандум про макрофін на €5 млрд для України. Перший транш очікується в жовтні

Європейський Союз підписав меморандум про взаєморозуміння щодо надання Україні €5 млрд макрофінансової допомоги, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. В Єврокомісії заявили, що першу частину цієї допомоги Україна отримає в середині жовтня.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • За словами Шмигаля, це черговий жест ЄС, що має намір підтримати Україну для перемоги в цій війні, у відбудові та прагненні до європейського майбутнього. «Вдячний президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та виконавчому віцепрезиденту ЄК Валдісу Домбровскісу за це рішення», – написав Шмигаль у твіттері.
  • Першу частину цього макрофіну Україна отримає в середині жовтня, повідомив Домбровскіс.
  • «Радий підписати другий меморандум про взаєморозуміння з Україною з того часу, як Росія розпочала свою жорстоку війну», – заявив він. 
  • Домбровскіс уточнив, що цього разу ЄС надасть €5 млрд для невідкладних потреб у ліквідності, виплати зарплат і пенсій в Україні. «Ми надамо першу частину в середині жовтня, наступні дві частини послідують пізніше цього року», – написав Домбровскіс.
  • У Представництві ЄС кореспонденту Forbes пояснили, що цей меморандум є частиною загального пакету макрофінансової допомоги ЄС на €9 млрд.

Контекст

У червні ЄС затвердив виділення Україні €9 млрд допомоги. Нова програма макрофінансової допомоги для Києва складатиметься з 25-річних позик із 10-річним пільговим періодом, у цей період виплата відсотків за кредитами буде покриватися за рахунок бюджету ЄС.

Перший транш у розмірі €500 млн надійшов в Україну 1 серпня, другий – 2 серпня.

7 вересня Європейська комісія запропонувала виділити додатково €5 млрд макрофінансової допомоги Україні в рамках анансованого у травні цього року загального пакету допомоги у сумі €9 млрд. 15 вересня Європарламент підтримав рішення комісії.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні