Категорія
Новини
Дата

ЄС створить Трастовий фонд солідарності для відбудови України. Підготовка почнеться невідкладно

Європейський Cоюз вважає за необхідне створити Трастовий фонд солідарності для відновлення України після війни, йдеться у висновку саміту, який відбувся напередодні.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти:

  • Зважаючи на руйнування та величезні втрати, завдані Україні військовою агресією Росії, ЄС підтримає уряд України. Європейська Рада погоджується створити Трастовий фонд солідарності з Україною і запрошує до участі своїх міжнародних партнерів, а також закликає до невідкладного початку підготовки.
  • Європейська Рада закликає до своєчасної організації міжнародної конференції для збору коштів у рамках Трастового фонду солідарності України.
  • Єврокомісія продовжить надавати технічну допомогу, щоб «допомогти Україні провести необхідні реформи».
  • ЄС забезпечить швидку мобілізацію фінансування ЄС для біженців та осіб, які їх приймають.
  • ЄС обіцяє забезпечити безперервне та безперебійне постачання електроенергії та газу в Україну. Безпека українських ядерних обʼєктів має бути гарантована, зокрема, за підтримки Міжнародного агентства з атомної енергії, йдеться у заяві.

Контекст

24 березня в Брюсселі відбулися саміти НАТО, «Групи семи» та ЄС, на яких обговорювали війну РФ проти України. Росія має продемонструвати «серйозне ставлення» до переговорів з Україною, негайно оголосивши перемирʼя. Про це йдеться у заяві НАТО, опублікованій за підсумками екстреного саміту.

Лідери G7 також закликали Росію негайно виконати рішення Міжнародного суду ООН від 16 березня про припинення військових дій та вивести з України свої війська. Режим Олександра Лукашенка у Білорусі закликають уникати подальшої ескалації та не дати використати білоруські війська проти України. 

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні