Категорія
Новини
Дата

Європейські компанії втратили $100 млрд капіталізації через зв'язки з Росією — Bloomberg

Акції європейських компаній, бізнес яких пов'язаний з Росією, подешевшали більш ніж на $100 млрд за час загострення ситуації та війни РФ проти України, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Втрат зазнали 22 компанії з індексу Stoxx Europe 600, яким бізнес у Росії приносить понад 5% виторгу: від золотодобувної Polymetal International до виробника шин Nokian Renkaat Oyj та Raiffeisen Bank. 
  • Деякі акції втратили три чверті вартості із 18 лютого, коли побоювання через загострення ситуації навколо України помітно посилилися.
  • Акції Renault та авіакомпанії Wizz Air подешевшали більш ніж на 20%. Найбільше від розпродажу постраждали європейські банки — індекс Stoxx 600 Banks Index упав майже на 20% порівняно з піком 10 лютого. Raiffeisen Bank втратив майже половину ринкової вартості.
Європейські компанії втратили $100 млрд капіталізації через зв'язки з Росією — Bloomberg /Фото 1

Контекст

Глобальний ВВП до 2023 року скоротиться на 1%, що еквівалентно $1 трлн, через розв'язану Росією війну в Україні. Рівень світової інфляції внаслідок конфлікту збільшиться на 2 процентних пункти у 2023 році, свідчить дослідження британського Національного інституту економічних та соціальних досліджень.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні