Google інвестує €1 млрд у розширення дата-центру у Фінляндії для стимулювання розвитку ШІ в Європі /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Google інвестує €1 млрд у розширення дата-центру у Фінляндії для стимулювання розвитку ШІ в Європі

1 хв читання

Getty Images

Google, що належить Alphabet, інвестує ще €1 млрд у розширення свого центру обробки даних у Фінляндії, щоб стимулювати зростання бізнесу в галузі штучного інтелекту (ШІ) у Європі, пише Reuters.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • В останні роки багато центрів обробки даних були розташовані в країнах Північної Європи через податкові пільги та розмаїття відновлюваних джерел енергії.
  • Розширення дата-центру збільшить штат співробітників на чверть до 500 осіб, повідомив представник компанії.
  • Дата-центр розташований у Хаміні, на південному узбережжі країни. Цей регіон пропонує хороші запаси відновлюваної енергії, що є життєво важливим для досягнення мети компанії з переведення всіх офісів та центрів обробки даних на екологічно чисту енергію до кінця цього десятиліття.
  • Аналітики вважають, що енергоспоживання центрів обробки даних значно збільшиться через швидке зростання використання штучного інтелекту, який Google також назвав однією з причин свого інвестиційного рішення.
  • Крім фінських інвестицій, пошуковий та хмарний гігант оголосив минулого місяця, що побудує нові центри обробки даних у Нідерландах та Бельгії.

Контекст

У четвертому кварталі 2023 року дохід Google зріс до $86 млрд, що на 13% більше, ніж у 2022-му. Основні бізнеси техногіганта з цифрової реклами та хмарних обчислень також демонстрували стійке зростання, яке генеральний директор Сундар Пічаї пояснив інвестиціями Google у генеративний ШІ.

Основне джерело доходу Google – пошуковий бізнес, який приніс $48 млрд, що майже на 13% більше, ніж у 2022 році. 

Alphabet Inc. за перший квартал 2024 року перевершила прогнози щодо зростання чистого прибутку та виручки й анонсувала першу в історії компанії виплату дивідендів. За три місяці, що закінчилися 31 березня, виручка Alphabet, без урахування виплат партнерам, досягла $67,6 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні