Держави Європейського Союзу підтримали запровадження додаткових санкцій проти Ірану у звʼязку з поставками військових безпілотників до Росії, а також жорстоким придушенням Тегераном протестів у країні, пише Bloomberg.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо чотирьох фізичних та чотирьох юридичних осіб у звʼязку з поставками Тегераном безпілотників до Росії, йдеться в заяві Європейської ради.
- Згідно з документом ЄС, у фокусі були іранські компанії, які займаються дослідженнями, проєктуванням та виробництвом частин безпілотників, які використовуються в Україні, а також високопосадовці, відповідальні за експорт систем або навчання роботі з ними російських сил.
- Відповідно до заяви Євроради, блок також запровадив заходи щодо 20 осіб та однієї організації у звʼязку із придушенням протестів.
- Міністри закордонних справ ЄС підписали нові обмеження на зустрічі в Брюсселі у понеділок. Хоча ці заходи вже були запропоновані минулого тижня, нові санкції йдуть на додачу до низки санкцій, які ЄС запровадив щодо Ірану раніше.
- Військова підтримка Тегерана може продовжувати зростати. Росія намагається отримати більше озброєнь, у тому числі сотні балістичних ракет, у той час як Москва, найімовірніше, запропонує Ірану безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки, заявило в суботу міністерство оборони Великої Британії.
Контекст
Тегеран заперечує постачання безпілотників Москві, а Росія заперечує, що її сили використовували іранські безпілотники для нападу на Україну. Проте, за інформацією ЗМІ, Іран уже пообіцяв надати Росії ракети «земля-земля» на додачу до більшої кількості дронів-камікадзе.
Раніше МЗС України закликало Іран припинити воєнну допомогу РФ. 18 жовтня голова МЗС Дмитро Кулеба вніс президенту Володимиру Зеленському подання про розрив дипломатичних відносин з Іраном.
Ціна збиття безпілотників-камікадзе, які атакують міста України, значно перевищує суми, які Росія платить за закупівлю та запуск дешевої технології іранського виробництва. Відбиття атак коштувало Україні понад $28 млн.
Нещодавно РФ відновила атаки на Україну за допомогою дронів, 6 грудня українські війська збили 14 ударних дронів типу Shahed-136, один БпЛА «Орлан-10» та ще два ворожі безпілотники.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.