Категорія
Новини
Дата

Люксембург заморозив російські активи на €4,3 млрд

Банки та фінансові організації Люксембургу станом на початок червня заморозили активи росіян на суму €4,267 млрд. Про це повідомило Міністерство фінансів країни.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • За словами міністерки фінансів Юріко Бакес, це банківські депозити та цінні папери.
  • Особи та компанії, занесені до санкційних списків ЄС, було виявлено у торговому реєстрі. На цей момент названо понад 90 осіб та близько 1100 компаній і організацій, повідомило Міністерство фінансів Люксембургу.
  • Люксембург є одним із найважливіших міжнародних фінансових центрів, маючи 125 міжнародних банків, та, за даними національного фінансового агентства LFF, найбільшим європейським центром торгівлі інвестиційними фондами.

Контекст

Країни ЄС у межах санкцій заморозили активи Центробанку Росії на суму приблизно €23 млрд ($24,5 млрд). Франція заблокувала російські активи на €23,5 млрд. Німеччина на 5 квітня заморозила активи на €341 600, Бельгія – на €10 млрд, Італія – на €1,1 млрд, Ірландія – на €830 млн, Нідерланди – на €516 млн, Данія – на €4195. Обсяги заморожених у Швейцарії активів підсанкційних росіян досягли $6,2 млрд.

США заморозили активи російського Центробанку на $100 млрд. 

Палата представників США ухвалила символічний законопроєкт, який закликає президента Джо Байдена продати заморожені предмети розкоші російських підсанкційних олігархів, а кошти спрямувати на допомогу Україні. Документ передбачає конфіскацію коштів у іноземних осіб, на які накладено американські санкції.

Ці кошти мають бути спрямовані на відбудову України та надання гуманітарної допомоги її населенню, а також інших видів допомоги, включно з військовою.

19 травня міністр фінансів США Джанет Єллен повідомила, що США поки що не мають юридичних повноважень для вилучення активів Центрального банку РФ, заморожених внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні