Категорія
Новини
Дата

Нафта дешевшає через зміцнення долара та побоювання щодо економічного спаду

Ціни на нафту впали в понеділок, завершивши триденне зростання, оскільки інвестори стурбовані тим, що агресивне підвищення процентних ставок у США послабить світову економіку і попит на паливо, в той час як зміцнення долара також посилює тиск на ринок, пише Reuters.

Ключові факти

  • Фʼючерси на нафту марки Brent з постачанням у жовтні подешевшали на $1,58, або 1,6%, до $95,14 за барель.
  • Фʼючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) з постачанням у вересні, впали на $1,70, або 1,9%, до $89,07 за барель. Жовтневий контракт коштував $88,92, знизившись на $1,52 або 1,7%.
  • І Brent, і WTI зростали в пʼятницю третій день поспіль, але за тиждень упали приблизно на 1,5% через зміцнення долара та побоювання з приводу попиту.
  • «За падінням нафтових ринків стоять побоювання щодо глобального економічного спаду. Зростання курсу долара США також спонукало до нових продажів», – повідомив старший економіст Nomura Securities Тацуфумі Окоші.

Контекст

Індекс долара піднявся до пʼятитижневого максимуму в понеділок після того, як президент ФРС Річмонда Томас Баркін заявив, що керівники центральних банків прагнуть до швидшого підвищення процентних ставок.

Зміцнення долара робить нафту дорожчою для покупців в інших валютах.

Ціни також впали через занепокоєння щодо уповільнення попиту на паливо в Китаї, найбільшому в світі імпортері нафти, через дефіцит електроенергії на південному заході, викликаного спекою.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні